bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2699

Okradli starszego mężczyznę

Oszuści po raz kolejny wykorzystali naiwność i łatwowierność starszej osoby. Tym razem ich ofiarą padł 71-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Sprawcy ukradli mu 5400 zł, które chwilę przed zdarzeniem wypłacił z banku.

Oszuści najprawdopodobniej obserwowali mężczyznę w momencie, gdy wypłacał pieniądze z banku na bielskim Placu Chrobrego. Jak zwykle w przypadku przestępstw na tzw. „przewałkę” użyli podstępu.

Kiedy pokrzywdzony wyszedł z banku i przechodził ul. 1-go Maja, podszedł do niego starszy mężczyzna, który stwierdził, że właśnie odnalazł plik dolarów zawiniętych w banderolę. Utrzymywał, że banknoty są prawdopodobnie fałszywe. Po chwili do obu mężczyzn podszedł wspólnik oszusta twierdząc, że przed chwilą zgubił dolary i złotówki. Prosił o oddanie pieniędzy, a na dowód, że obaj mężczyźni są niewinni i nie przywłaszczyli zagubionych przez niego pieniędzy, poprosił ich o okazanie posiadanych banknotów.

Pokrzywdzony nie spodziewając się podstępu wyjął plik pobranych z banku pieniędzy i przekazał oszustowi. Sprawcy wykorzystali zamieszanie, skradli część przekazanych im pieniędzy i rzucili się do ucieczki.

Pokrzywdzony zapamiętał, że obaj mężczyźni byli ubrani na ciemno. Starszy z nich miał około 60 lat, 177 cm wzrostu. Młodszy w wieku około 30 lat i wzroście około 180 cm, był wysportowany.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.