Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2023
  • 28 października 2023
  • wyświetleń: 9996

Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata!

Bielsko-Biała stanie się areną zawodów UCI Mountain Bike World Series - to Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim! Prestiżowe zawody zawitają do naszego miasta w dniach od 17 do 19 maja 2024 roku.

Zawody enduro
Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata! - zdj. ilustracyjne · fot. Materiały prasowe organizatora


W dniach od 17 do 19 maja w Bielsku-Białej, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim - w dyscyplinach Enduro, E-Enduro i Downhill. Impreza będzie transmitowana i relacjonowane w kanałach Warner Bros. Discovery na całym świecie, a w szczególności w Eurosporcie. Przypomnijmy, że w Polsce WBD jest także właścicielem kanałów grupy TVN, gdzie także pojawią się relacje z naszego miasta.

Miasto Bielsko-Biała już od wielu lat starało się o organizację tej imprezy. - Najbliżej było w 2019 roku, jednak perturbacje covidowe, a potem zmiany struktury organizacyjnej samej imprezy, odsunęły sprawę na czas nieokreślony. Jednak początkiem tego roku, już w ramach serii UCI - pod banderą Warner Bros. Discovery - otrzymaliśmy ofertę przerastającą nasze oczekiwania: organizacja całej sekcji grawitacyjnej UCI, czyli Pucharu Świata w Enduro, Enduro E-bike i Downhillu! - poinformowano w mediach społecznościowych Enduro Trails Bielsko-Biała.

Finał Pucharu Świata UCI MTB 2023 w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne · fot. UCI


- Wiedzieliśmy od razu, że mimo ogromnych wyzwań jest to szansa zaistnienia na arenie międzynarodowej nie tylko dla nas i Bielska-Białej, ale dla całego środowiska rowerowej grawitacji w kraju - nie mogliśmy takiej szansy zaprzepaścić! Nasi najbliżsi partnerzy (Miasto Bielsko-Biała, Murapol, Cavatina) utwierdzili nas w przekonaniu, że podołamy - możemy przeczytać we wpisie.

Centrum zawodów Enduro i E-Enduro będą bielskie Błonia, natomiast Downhill odbędzie się w Szczyrku. Jak podano w socjal-mediach, trasa jest już prawie gotowa.

Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata!
Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata! · fot. Materiały prasowe


Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata!
Wielkie prestiżowe zawody zawitają do Bielska-Białej. Zobaczą je widzowie z całego świata! · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.