Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2023
  • 14 października 2023
  • wyświetleń: 4595

Brutalny atak na ratowników Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Kilka miesięcy temu doszło do brutalnego ataku na dwóch ratowników medycznych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło na terenie Bielska-Białej. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

karetka, pogotowie
Jest wyrok w głośnej sprawie brutalnego ataku na ratowników medycznych - zdj. ilustracyjne · fot. UM Bielsko-Biała


O wyroku poinformowało Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Jak przypomniało, "tuż po zaistniałym zdarzeniu decyzją dyrektora Wojciecha Waligóry pokrzywdzonym ratownikom została zapewniona pomoc prawnika Bielskiego Pogotowia Ratunkowego adwokata Damiana Piętki".

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej rozpatrzył sprawę i wydał wyrok. Sprawca został skazany na karę jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz został zobowiązany do zapłacenia nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

- Incydent ten przypomina nam o ogromnym wysiłku i poświęceniu, jakie medycy codziennie wkładają w swoją pracę na rzecz innych. Ich praca jest niezwykle ważna i zasługuje na pełne wsparcie i szacunek ze strony społeczności oraz instytucji państwa - zauważyło BPO.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przypomniało również wszystkim medykom, że "każda napaść lub znieważenie funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i powinno być bezzwłocznie zgłoszone dyrekcji, która zawsze zapewni swoim pracownikom pomoc i wsparcie".

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.