Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2023
  • wyświetleń: 4804

Zakończony remont na oddziale niemowlęcym. Nowa instalacja oraz miły gest mamy jednego z pacjentów

Pomalowane ściany, uzupełniony tynk i doprowadzona instalacja tlenowa do dwóch kolejnych sali - zakończył się remont na oddziale niemowlęcym Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Pojawiły się też nowe rolety i tablice manipulacyjne, a to dzięki zaangażowaniu mamy jednego z pacjentów.

Oddział niemowlęcy Szpitala Pediatrycznego po remoncie · fot. materiał prasowy


Do tej pory instalacja tlenowa dostępna była w czterech salach na terenie oddziału. Władze placówki uznały jednak, że przyda się ona w większej liczbie pomieszczeń.

- To efekt naszych doświadczeń związanych z zachorowaniami spowodowanymi wirusem RSV, kiedy dużo niemowlaków wymagało tlenoterapii. Wtedy uznaliśmy, że przy najbliższej okazji dobrze będzie zwiększyć liczbę sal pacjentów z tak zwanymi gniazdami tlenowymi. I taka okazja właśnie się pojawiła. Wcześniej gniazda tlenowe były w czterech salach pacjentów Oddziału Niemowlęcego, obecnie są w sześciu - mówi lek. med. Anna Heczko, ordynator oddziału.

W oknach pojawiły się też nowe rolety, które ufundowała firma Oslonaokna.pl oraz tablice manipulacyjne umilające czas młodym pacjentom - to z kolei dzięki firmie "Foxy Famili".

- Te pozytywne zmiany były możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Joanny Niebrój, która kiedyś była na tym oddziale ze swoim dzieckiem i postanowiła przyczynić się do poprawy jego oblicza, za co - w imieniu przebywających u nas maluchów - pragnę jej serdecznie podziękować - zaznacza Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

kr / bielsko.info

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.