Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2023
  • 13 października 2023
  • wyświetleń: 4902

Przyszli lekarze zaczęli naukę w Bielsku-Białej. "To historyczne wydarzenie"

Ponad 70 studentek i studentów rozpoczęło początkiem października kształcenie w bielskiej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Adepci kierunku lekarskiego korzystają z wnętrz budynku przy ul. Dywizji Pancernej 45, a w poniedziałek (9 października) odbyła się uroczysta inauguracja roku.

Inauguracja roku akademickiego w nowej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bielsku-Białej - 9.10.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Uroczystość zorganizowano w Teatrze Polskim. Przybyli na nią nie tylko żacy i władze uczelni, ale też wielu gości.

- Dziś Śląski Uniwersytet Medyczny jest jedną z największych uczelni medycznych w Polsce. Obecnie, na 26 kierunkach, studiuje tu 11.000 studentów. Wysoki poziom zajęć gwarantuje ponad 1.500-osobowa kadra nauczycieli akademickich. Wierni naszej tradycji, w tym roku, by zapewnić większy dostęp do pomocy lekarskiej, otwieramy filię kierunku lekarskiego w Bielsku-Białej. Tworząc tę filię, odpowiadamy na oczekiwania mieszkańców i władz Podbeskidzia oraz wszystkich środowisk samorządowych i politycznych - mówił profesor Tomasz Szczepański, rektor ŚUM.

Uczelnia docelowo ma się znajdować w budynku na placu Fabrycznym. Gdy pozyska odpowiednie środki, rozpisany zostanie przetarg na projekt przebudowy placu.

Na inauguracji głos zabrał także prezydent Jarosław Klimaszewski.

- Chcę podziękować, że doszło do tego dnia, do tego historycznego wydarzenia. Składam podziękowanie władzom uczelni, bo bez impulsu od nich nie byłoby tu filii najlepszego uniwersytetu medycznego w kraju. Myślę też, że chyba nie było lepszego sposobu celebracji 75-lecia SUM niż to, że najlepszy uniwersytet tworzy swoją filię w tak wspaniałym mieście jak Bielsko-Biała - podkreślał.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.