Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2023
  • wyświetleń: 3954

Szpital Wojewódzki ma nowy sprzęt za ponad 1 100 000 zł. Najdroższe urządzenie to myjnia

Sprzęt wart ponad 1,1 mln złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej w ramach darowizny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Najdroższym urządzeniem jest myjnia, służąca m.in. do mycia łóżek i wózków. - Wartość sprzętu wynosi 820 tys. zł. Zastąpi wysłużoną myjnię, która działa od momentu uruchomienia szpitala, czyli od 2001 roku - powiedział Łukasz Matlakiewicz,z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych bielskiej placówki.

Nowa myjnia endoskopowa doposaży pracownię endoskopii, gdzie wykonuje się m.in. badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. - Warte 192 tys. urządzenie umożliwia mycie dwóch endoskopów w jednym czasie. To bardzo ważne, przy rosnącej liczbie zabiegów jakie codziennie wykonujemy w pracowni - dodał dyrektor.

Przekazana Szpitalowi Wojewódzkiemu myjnia ultradźwiękowa zastąpi starszą, wykorzystywaną cały czas w centralnej sterylizacji.

Szpital otrzymał również centralę do monitorowania wraz z dwoma kardiomonitorami na oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych.

Na oddziały szpitalne rozdysponowanych zostanie również 25 materacy przeciwodleżynowych, przekazanych w darowiźnie przez Agencję Rezerw Strategicznych.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.