Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 1464

Otwarte kolejne miejsce z myślą o seniorach. "Poważnie podchodzimy do polityki senioralnej"

Na osiedlu Wojska Polskiego został otwarty ósmy już w mieście Klub Seniora. To miejsce, w którym aktywnie będą mogły spędzać czas osoby powyżej 60 roku życia.

Przy ul. Stawowej 29 został otwarty ósmy już w mieście Klub Seniora · fot. UM Bielsko-Biała


Na uroczystym otwarciu nie brakowało polityków i samorządowców. Do klubu znajdującego się przy ul. Stawowej 29 przyszli senator Agnieszka Gorgoń-Komor oraz posłowie: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Przemysław Drabek, Przemysław Koperski i Mirosław Suchoń. Obecny był też prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak, przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz radni Karol Markowski i Piotr Ryszka.

- To już ósmy Klub Seniora w naszym mieście. Przy okazji tego projektu po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że wspólnie możemy więcej - mówił na uroczystości prezydent Klimaszewski.

- Niedawno obok Ratusza otwarliśmy Centrum Seniora dla wszystkich seniorów z miasta; teraz na osiedlu Wojska Polskiego otwieramy Klub Seniora. To najlepiej pokazuje, jak poważnie w Bielsku-Białej podchodzimy do polityki senioralnej. Wszystkim, którzy się przyczynili do powstania klubu, bardzo serdecznie dziękuję, zwłaszcza przewodniczącej Rady Seniorów pani Eli Rosińskiej, która walczyła, aby takie miejsce tutaj powstało - dodawał włodarz miasta.

Klub zapewnia wsparcie osobom w wieku powyżej 60 lat, które wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Aktywizuje, zapewnia aktywność ruchową, edukacyjną, kulturalną, socjalną i rekreacyjną.

Przebudowa pomieszczeń kosztowała blisko 800 tys. zł, z czego połowę kosztów pokryły pieniądze z Unii Europejskiej.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.