Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2023
  • wyświetleń: 3946

Mógł doprowadzić do tragedii. Bielszczanin pędził 121 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z bielskiej grupy SPEED zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 121 km/h. W związku z tym stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

prędkościomierz, samochód, bmw, prędkość
Mógł doprowadzić do tragedii. Bielszczanin pędził 121 km/h w terenie zabudowanym ę - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Policjanci z grupy SPEED bielskiej komendy w sobotnią noc zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Citroenem, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 71 km/h.

- Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Młody kierowca jechał bielską ulicą Niepodległości z prędkością 121 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 71 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 15 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym 2500 zł - poinformowała asp. Ilona Michalczyk, pełniąca obowiązki oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mundurowi przypominają, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę wysokiego mandatu karnego, nałożenie punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.