bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4333

Dobre wyniki V LO na olimpiadzie

Uczniowie V LO w Bielsku-Białej osiągnęli najlepsze wyniki w I Etapie Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

V Liceum Bielsko-Biała
V LO w Bielsku-Białej · fot. lo5.bielsko.pl


Uzyskany średni wynik przez ucznia bielskiej szkoły (33 punkty, czyli 67 procent), znacznie przekroczył średnik wynik w konkursie wynoszący 20 punktów, co daje 40 proc. W I etapie Olimpiady uczniowie z bielskiej "piątki" wyprzedzili o 2 punkty, najlepsze LO w Rankingu 2013 szkół ponadgimnazjalnych, czyli XIV LO z Wrocławia.

- Najwięcej szkół zgłosiło się z woj. śląskiego. Na Olimpiadzie pojawili się także przedstawiciele woj. dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego. W sumie w zmaganiach udział wzięło 1700 uczniów z 70 szkół - mówi dr Andrzej Brzeziński, z Politechniki Częstochowskiej, Przewodniczący Olimpiady.

W naukowej rywalizacji świetnie zaprezentowali się także uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Artur Witkowski zdobył 42 punkty, zajmując tym samym trzecie miejsce I etapu I Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W rankingu klas pierwszych najlepsza okazała się Joanna Żandarek, która zgromadziła 32 punkty. To także uczennica Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu, wyprzedzając Kamila Noster, (32 punkty), z I Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Kozach- który objął 2 miejsce.

Bielska "piątka" została liderem w rankingu szkół z najwyższą średnią - gromadząc na swoim koncie 33 punkty. Do drugiego etapu Olimpiady najwięcej, aż 51 uczestników zakwalifikowało się z żywieckiego Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. I Etap rozstrzygnął także rywalizację szkół w kategorii "Przedsiębiorcza szkoła”. Tu nagrodzono pięć (5) szkół. Pierwsza lokata przypadła także żywieckim licealistom. Przedsiębiorcze szkoły otrzymały zestawy książek o łącznej wartości 13 tys. złotych.

Drugi etap - półfinał - już 1 marca w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.