Wiadomości

  • 29 września 2023
  • wyświetleń: 511

Ennio Morricone w kompozycjach Mitch & Mitch w Bielsku-Białej

Materiał partnera:

Laureat Oscara, twórca muzyki do ponad 500 filmów, wielokrotnie nagradzany - o kim mowa? Oczywiście o Ennio Morricone! Włoski dyrygent w czasie ponad sześćdziesięcioletniej kariery skomponował wiele wspaniałych brzmień. I choć nie można posłuchać go już na żywo, o interpretację jego utworów pokusiła się grupa Mitch & Mitch. Gdzie będzie można posłuchać kompozycji oscarowego Ennia?

ennio morricone w kompozycjach mitch mitch w bielsku-białej


Ennio Morricone - wybitny wirtuozPierwsze kompozycje stworzył w wieku sześciu lat! Jego nauczycielem był ojciec, który często zabierał chłopaka na koncerty. Z czasem talent muzyczny Ennia został rozszerzony o grę na trąbce. Podczas nauki w Narodowym Konserwatorium im. Świętej Cecylii zdecydował się również na naukę gry na harmonii. Jego prawdziwym przeznaczeniem była jednak kompozycja. Wszystkie etapy edukacji zaliczał jako wzorowy uczeń, kończąc nawet konkretne elementy o wiele szybciej niż pozostali studenci.

W 1961 roku skomponował muzykę do filmu Faszysta, co stało się początkiem jego trwającej ponad sześćdziesiąt lat kariery kompozytora muzyki filmowej. Najbardziej znany jest z kolaboracji z Sergio Leone, któremu umuzycznił kilka wybitnych westernów takich jak: Dobry, zły, brzydki, Za garść dolarów, Za kilka dolarów więcej, Pewnego razu na dzikim zachodzie. Po okresie dynamicznych dźwięków do spagetthi westernów, przyszedł czas na nieco spokojniejszy oraz bardziej awangardowy repertuar. Niebiańskie dni, Cinema Paradiso, Lolita, Droga przez piekło, Nienawistna ósemka - to tylko kilka z ikon kinematografii. I choć był sześciokrotnie nominowany do Oscara za muzykę, tak naprawdę kluczowa była statuetka za całokształt twórczości.

mitch mitch muzyczno filmowe inspiracje interpretacje


Mitch & Mitch - muzyczno-filmowe inspiracje i interpretacjeEnnio pozostawił po sobie ogromną spuściznę. Z ponad 500 tytułów, w których można usłyszeć jego muzykę, ekipa Mitch & Mitch wybrała kilkanaście. I to właśnie kompozycje wielkiego kompozytora z okresu 1969-1971 zespół przedstawił w nowych interpretacjach. Pięć kobiet oraz dwóch panów (tytułowych Mitch & Mitch, tu w roli Michele & Michele) zabierze nas w romantyczną podróż w rejonu bossa novy, włoskiej radości i pięknej finezji. Koncert Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico odbędzie się już 27 października w bielskiej Cavatina Hall. Ponadto formacja uwieczniła swoje eksperymenty z dźwiękami kompozytora na albumie zatytułowanym Amore assoluto per Ennio.

cavatina hall artystyczne serce bielska-białej


Cavatina Hall - artystyczne serce Bielska-BiałejCavatina Hall - co to za miejsce? Otwarta w 2022 roku sala koncertowa to najnowocześniejsze miejsce w Polsce. Cavatina Hall znajduje się w sercu Bielska-Białej, a o jej doskonałych warunkach akustycznych wiadomo już w całym kraju. Scena Cavatina Hall gościła już wielu wybitnych artystów takich jak: Leszek Możdżer, Yousou N’Dour, Nigel Kennedy, Vito Bambino czy Kuba Badach. Na ponad dwóch tysiącach metrów kwadratowych muzyczne rejony może eksplorować jednocześnie aż tysiąc osób. Dodatkowo oryginalna architektura pozwala na obserwowanie sytuacji scenicznych z kilku miejsc - amfiteatru czy balkonów ulokowanych nawet nad głowami występujących.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj