Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2023
  • 23 października 2023
  • wyświetleń: 2583

Nadal można skorzystać z bezpłatnych badań. Czas tylko do końca listopada

Trwa program bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy w ramach Programu profilaktyki złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Bielska-Białej na lata 2021-2025. Można z nich skorzystać do końca listopada.

Nadal można skorzystać z bezpłatnych badań. Czas tylko do końca listopada
Nadal można skorzystać z bezpłatnych badań. Czas tylko do końca listopada · fot. UM Bielsko-Biała


Na osteoporozę choruje ponad 2 mln Polaków. Skutkiem tej choroby jest bezobjawowe i bezbolesne pogarszanie się stanu układu kostnego, za którym idzie zwiększona podatność na występowanie złamań. Najczęściej są to złamania trzonów kręgowych, kości udowej, kości ramiennej oraz dystalnej części przedramienia. Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego.

Jak przypomina Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Program profilaktyki złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Bielska-Białej na lata 2021-2025 skierowany jest do kobiet w wieku 60 lat i więcej oraz mężczyzn w wieku 70 lat i więcej. Z programu wyłączone są osoby z już zdiagnozowaną i/lub leczoną osteoporozą.

Program obejmuje oszacowanie metodą FRAX 10-letniego ryzyka złamania kości oraz edukację zdrowotną, w tym warsztaty edukacyjne z lekarzem i fizjoterapeutą. Osoby, u których w badaniu FRAX stwierdzone zostaną nieprawidłowości (zwiększone ryzyko złamania kości), skierowane zostaną na badanie densytometryczne i konsultację lekarską. O konieczności wykonania badania densytometrycznego każda osoba zostanie poinformowana indywidualnie.

Badania wykonywane są w Przychodni Onkologicznej Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 18, w dni powszednie w godzinach 9.00-13.30. Zarejestrować się do udziału w programie i uzyskać więcej informacji można w ww. godzinach pod nr telefonu 661 307 618.

Uwaga! Do programu można przystąpić tylko raz w ciągu jego trwania.

Nadal można skorzystać z bezpłatnych badań. Czas tylko do końca listopada
Nadal można skorzystać z bezpłatnych badań. Czas tylko do końca listopada · fot. UM Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.