bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3103

Atari i Commodore 64 w ATH

Atari, Commodore, ZX Spectrum, Amiga, a także Mario, Pac Man, River Ride, Tetris - nazwy, które u wielu ludzi średniego pokolenia przywołują miłe wspomnienia dawnych lat. 24 stycznia w gmachu ATH mieli oni okazję zmierzyć się w turnieju starych gier na starych komputerach.

ATH gry
Dawnych gier czar · fot. ath.bielsko.pl


Nietypowe spotkanie z historią informatyki przyciągnęło nie tylko starszych użytkowników pierwszych komputerów, lecz także studentów. Dla większości z tych ostatnich było to pierwsze zetknięcie ze sprzętem IT z kilku ostatnich dekad. Na spotkaniu zaprezentowano kilkadziesiąt różnych komputerów i elementów ich wyposażenia. Pokazowi, a także konkursowi wiedzy z historii informatyki i turniejowi gier towarzyszył wykład Jerzego S. Nowaka z sekcji historycznej Polskiego Towarzystwa Informatyki.

Spotkanie zorganizowały Wydział Budowy Maszyn i Informatyki ATH, Akademickie Centrum Informatyki i koło naukowe „Inżynier na miarę XXI wieku” wraz z Oddziałem Górnośląskim Polskiego Towarzystwa Informatyki oraz Stowarzyszeniem Miłośników Zabytków Informatyki.

A Wy wspominacie z nostalgią jakieś gry na starych komputerach? Może któreś z filmu zamieszczonego poniżej?

new / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.