Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2023
  • 29 września 2023
  • wyświetleń: 3335

Tysiące osób może stracić uprawnienia techniczne. Poseł interweniuje

Operatorzy wózków widłowych, konserwatorzy dźwigów czy maszyn drukarskich, którzy otrzymali uprawnienia do wykonywania zawodu przed 30 czerwca 2019 roku, mogą je stracić z Nowym Rokiem z powodu upływu terminu ważności. By ją przedłużyć, należy złożyć stosowny wniosek do końca września - problem w tym, że wiele osób o tym nie wie.

Kontrola poselska Przemysława Koperskiego w Urzędzie Dozoru Technicznego
Kontrola poselska Przemysława Koperskiego w Urzędzie Dozoru Technicznego · fot. facebook.com/Posel.Koperski


Działania w tej sprawie podjął poseł Przemysław Koperski, który w czwartek (27 września) interweniował w Urzędzie Dozoru Technicznego w Bielsku-Białej. Problem nagłaśniał też na mównicy sejmowej, w wystąpieniu z 30 sierpnia.

- Mowa o uprawnieniach dla osób, które zajmują się konserwacją dźwigów, maszyn drukarskich, operatorów wózków widłowych - dziesiątków tysięcy osób w naszym kraju. Duże firmy mają tego świadomość i składają już wnioski o przedłużenie tych uprawnień, ale wiele małych firm o tym po prostu nie wie. Urząd Dozoru Technicznego nie przeprowadził żadnej kampanii informacyjnej w tym zakresie. Wczoraj wygasły uprawnienia tysięcy osób, które zakładały instalacje fotowoltaiczne - zaznaczał końcem minionego miesiąca.

Kontrolę poselską w Urzędzie Dozoru Technicznego poprzedziła konferencja prasowa z udziałem Koperskiego, a także Krzysztofa Gawkowskiego i Katarzyny Juraszek:

Loading...

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.