Reklama

Wiadomości

  • 26 września 2023
  • 28 września 2023
  • wyświetleń: 4505

Były dyrektor po raz kolejny nie stawił się przed sądem. "Unika sprawiedliwości w pokrętny sposób"

Tomasz M., były dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, po raz kolejny nie stawił się przed sądem na wyznaczoną rozprawę. Kolejna odbyć się ma 13 listopada.

studio filmów rysunkowych
Były dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej po raz kolejny nie stawił się przed wymiarem sprawiedliwości · fot. bielsko.info


Obrońca M., posądzanego o działanie na szkodę instytucji kultury, przedstawił wymiarowi sprawiedliwości zwolnienie lekarskie oskarżonego. W sądzie natomiast stawił się Mirosław Suchoń, którego kontrola poselska w Ministerstwie Kultury - i złożone w jej następstwie doniesienia do prokuratury i CBA - doprowadziły do oskarżenia byłego dyrektora studia.

- To skandal, że chroniony układem obecnej władzy Tomasz M. unika sprawiedliwości w tak pokrętny sposób. Ten proceder trwa już od roku. Ten człowiek podniósł rękę na Studio Filmów Rysunkowych, które jest częścią naszej historii i dziedzictwa naszego regionu - mówi poseł.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.