Reklama

Wiadomości

 • 26 września 2023
 • 6 października 2023
 • wyświetleń: 7956

Trwa wyjątkowa edycja Dni Seniora w Bielsku-Białej. Sprawdźcie program!

Za nami:

Tak wyjątkowych Dni Seniora w Bielsku-Białej jeszcze nie było. W tym roku półtoratygodniowy program atrakcji zbiegł się z otwarciem w mieście Centrum Seniora. Poznajcie program!

Parada kapeluszy z okazji Dni Seniora 2022 - 6.10.2022
Parada kapeluszy z okazji Dni Seniora 2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Nowe Centrum Seniora to nowoczesne miejsce w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Romana Dmowskiego całkowicie poświęcone potrzebom osób wcześniej urodzonych. Otwarcie odbyło się w czwartek 28 września. Więcej na temat tego wydarzenia pisaliśmy w artykule "Wyjątkowe miejsce w centrum Bielska-Białej otwarte! Jego koszt wyniósł 20 000 000 zł".

W poniedziałek 25 września natomiast Dni Seniora w Bielsku-Białej oficjalnie otworzył prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Otwarcie Dni Seniora 2023 - 25.09.2023
Otwarcie Dni Seniora 2023 - 25.09.2023 · fot. UM Bielsko-Biała


Atrakcje Dni Seniora w Bielsku-Białej będą odbywać się przez dziewięć dni, od 25 września do 4 października. Program jest bardzo bogaty, mieszczą się w nim spotkania, koncerty, pokazy, zwiedzania i warsztaty. Dla wcześniej urodzonych Wojciech Gąssowski w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaśpiewa Gdzie się podziały tamte prywatki.

Inauguracja wydarzenia odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz z udziałem seniorów, samorządowców, dyrektorów jednostek organizacyjnych, naczelników UM i przedstawicieli Rady Seniorów.

Otwarcie Dni Seniora 2023 - 25.09.2023 · fot. UM Bielsko-Biała


- Seniorów nam przybywa, chociażby z takich powodów, że żyjemy dłużej. Teraz będziemy z wami świętować aż do 4 października. Przygotowaliśmy wiele różnego typu atrakcji - i rozrywkowych, i edukacyjnych - po to, aby jesień waszego życia była złota polska, a nie pochmurna. Cały czas możemy się wiele uczyć od naszych seniorów, korzystać z waszego doświadczenia. Jesteśmy z was dumni w Bielsku-Białej, że jesteście tak aktywni. Tym, co dokucza często seniorom, jest samotność - my chcemy wyciągnąć was do ludzi, do zabawy, do czegoś ciekawego. Staramy się wam też ulżyć w wydatkach - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Centrum Seniora w Bielsku-Białej
Centrum Seniora przy ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas otwarcia prezydent wręczył wyróżnienia i nagrody uczestnikom konkursu artystycznego Senior, w tym roku odbywającego się Z Maluchem w tle. Inwencja twórcza seniorów w tym temacie chyba zaskoczyła wszystkich. Oglądaliśmy bowiem wystawione w sali Kubiszówki fiaty 126p z włóczki, bibuły, puchowych kulek, gobeliny z wizerunkiem malucha, maluchy z papieru, patyczków i filcu, maluchy namalowane, narysowane, sfotografowane - nie tylko współcześnie, niektóre ze zdjęć miały pewnie tyle co 50-letni maluszek. Wszystko wykonane bardzo starannie, kolorowe i efektowne. Nic dziwnego, że wyróżnienia powędrowały do prawie 50 osób. Na zakończenie spotkania w Kubiszówce koncert dała Kapela Góralska Straconka.

Przed nami otwarcie wyjątkowego miejsca. Można zapisywać się na wydarzenie
Nowe Centrum Seniora · fot. UM Bielsko-Biała


Program26 września (wtorek)

 • 9.00 - wycieczka dla seniorów do pasieki prowadzonej przez Stowarzyszenie Beskidzkie Trutnie w Kocierzu Rychwałdzkim, zbiórka pl. Ratuszowy 6; (brak miejsc), zwiedzanie pasieki, wykład na temat hodowli pszczół i apiterapii
 • 14.00 - Muzeum Pamięci w Willi Sixta - inauguracja projektu stworzonego wspólnie przez Fundację Wyspy Pamięci i Galerię Bielską BWA wstęp wolny.


27 września (środa)

 • 9.00 - wycieczka dla seniorów Ochodzita, Koniaków, Trójstyk - zbiórka pl. Ratuszowy 6; (brak miejsc), wycieczka krajoznawcza po wybranych atrakcjach turystycznych Polskiej Marki Beskidy dedykowana osobom ze szczególnymi potrzebami realizowana jest ze środków przekazanych od Stowarzyszenia Region Beskidy w Bielsku-Białej
 • 16.00 - Klub Szydełka dla Początkujących, ul. Komorowicka 48 - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.


28 września (czwartek)

 • 12.00 - otwarcie Centrum Seniora przy ul. Romana Dmowskiego 6, (brak miejsc) oraz wernisaż wystawy prac Leszka Henryka Dryi, laureata wielu konkursów malarskich
 • 9.00 i 10.00 - zwiedzanie Ratusza dla seniorów - zbiórka na pl. Wojska Polskiego
 • 10.30 - Alegoria jako oręże artystów - warsztaty z linorytu dla seniorów w Galerii Bielskiej BWA
 • 17.00 - Filmosfera dla seniora - bezpłatny pokaz filmowy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Komorowickiej 48.


29 września (piątek)

 • 10.00 - zwiedzanie Pałacyku Rosta Od piwnicy po strych, ul. Komorowicka 48 - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • 17.00 - Muzeum Pamięci w Willi Sixta: Radość. Otwarte warsztaty dla osób z chorobami demencyjnymi i ich opiekunów
 • 18.00 - Helena Rubinstein - pierwsza dama piękna - prelekcja w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Juliusza Słowackiego 17.


30 września (sobota)

 • 17.00 - koncert pieśni polskich w wykonaniu Joanny Jatkowskiej w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Juliusza Słowackiego 17.


1 października (niedziela)

 • 17.00 - uroczysta gala ogłoszenia wyników plebiscytu Aktywny Senior Roku 2023, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, do wejścia na galę uprawniają bilety na koncert
 • 18.00 - koncert Wojciecha Gąssowskiego, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, bilety na koncert w cenie 10,00 zł (dla osób, które ukończyły 60 lat) do nabycia w kasie BCK.


2 października (poniedziałek)

 • 9.00 i 11.30 - warsztaty dla seniorów - Antysmogowe słoje, Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza, ul. Grotowa 11 Bielsko-Biała. Warsztaty realizowane są w ramach zadania Misja czysta-emisja dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, max. 20 osób w grupie).
 • 15.30 - Grany Poniedziałek - Klub Gier Planszowych, ul. Komorowicka 48 - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.


3 października (wtorek)

 • 11.00 - Śmierć wyspy - seans filmowy w Kinie Heliosbilety do odbioru w Wydziale Polityki Społecznej od 22.09.2023 r. (pl. Ratuszowy 6, II piętro, pok. 223 lub 225).


4 października (środa)

 • 14.00 - zbiórka na pl. Wojska Polskiego na BeforeFajfy wspierane przez Szkołę Tańca Seniorów przy BCK, przed imprezą taneczną z DJ-em w stylu lat 70. (obowiązuje strój hippi), która odbędzie się o godz. 15.00 w Centrum Seniora przy ul. Romana Dmowskiego.


Szczegółowe informacje: Urząd Miejski w Bielsku-Białej Wydział Polityki Społecznej, pl. Ratuszowy 6, tel. 33 49 71 492, http://www.seniorzybielsko.pl. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.