Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2023
  • wyświetleń: 1347

13 000 000 złotych na budowę mieszkań komunalnych. Powstanie 205 lokali

Bielsko-Biała otrzyma ponad 13 mln zł wsparcia na budowę mieszkalnictwa komunalnego. Z tych środków powstanie 205 lokali mieszkalnych, które są w zasobach gminnych. Dzięki temu będziemy mieć w mieście więcej mieszkań dla osób z niskimi dochodami i zagrożonych wykluczeniem społecznym - mówił w piątek minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

blok, deweloper, budowa, ilustracyjne, apartamentowiec, dom wielorodzinny
13 000 000 złotych na budowę mieszkań komunalnych. Powstanie 205 lokali - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


W czasie konferencji prasowej w Bielsku-Białej minister Grzegorz Puda poinformował o wsparciu miasta ze środków budżetowych. Sfinansowanie rozwoju budownictwa mieszkalnictwa komunalnego będzie pochodzić z rządowego Funduszu Dopłat. Bezzwrotnych grantów udziela BGK.

- Celem programu jest zwiększenie liczby lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym - podkreślił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

13 000 000 złotych na budowę mieszkań komunalnych. Powstanie 205 lokali
13 000 000 złotych na budowę mieszkań komunalnych. Powstanie 205 lokali · fot. Materiały prasowe


W poprzedniej perspektywie finansowej Bielsko-Biała otrzymała dofinansowanie ze środków RPO województwa śląskiego na lata 2014-2020 na realizację dwóch projektów dotyczących rozwoju mieszkalnictwa socjalnego i chronionego. Łączne dofinansowanie UE w tych projektach to 7,6 mln zł.

Inwestycje obejmują przeprowadzenie remontów i adaptacji obiektów pod kątem dostosowania ich do potrzeb mieszkaniowych. Część lokali jest przeznaczona dla obywateli Ukrainy, a po zakończeniu pełnienia tej funkcji będą wykorzystywane jako mieszkania o najmie socjalnym.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.