Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 6782

Zmiany na przystankach autobusowych w Bielsku-Białej. Dwa z nich zlikwidowano

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował o zmianach dotyczących kilku przystanków autobusowych na terenie naszego miasta. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Nowy przystanek Wapienica Stadion
Nowy przystanek Wapienica Stadion · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Od 22 września wprowadzone zostały zmiany nazwy dwóch przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej. Jak podał Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, nazwa przystanku "Beskidzki Inkubator Technologiczny" zlokalizowanego obok biurowca Agencji Rozwoju Regionalnego została zmieniona na "Wapienica ARR", natomiast nazwa przystanku "ATH Błonia" zmieniła się na "Uniwersytet Błonia", co jest związane ze zmianą nazwy bielskiej uczelni z Akademii Techniczno-Humanistycznej na Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Uruchomiony został nowy przystanek przy ul. Jaworzańskiej na wysokości Stadionu Lekkoatletycznego "Sprint" - Wapienica Stadion (462) kierunek Jaworze, który będzie obsługiwany przez autobusy linii nr 121 Komunikacji Beskidzkiej S.A.

Ponadto dokonano podziału przystanku "Wapienna Osiedle" na dwa odrębne przystanki o numerach (337) kier. centrum i (463) kier. Lipnik. celem oddzielenia obsługi autobusów kursujących w różnych kierunkach. co ważne, nie zmienia się sposób obsługi pasażerów - autobusy będą zatrzymywać się na przystanku autobusowym pod wiatą przystankową, a zmiana będzie widoczna wyłącznie w postaci publikacji odrębnych rozkładów jazdy linii nr 6 — zgodnie z kierunkiem jazdy.

Jednocześnie zlikwidowane zostały dwa przystanki “Warszawska CH”, które znajdowały się na terenie zlikwidowanego CH Tesco.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.