Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 1893

[FOTO] Nielegalni imigranci ujawnieni w busie. Wpadli podczas kolizji na S-1

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Bielsku-Białej wspólnie z policjantami z Rajczy zatrzymali kolejną grupę nielegalnych migrantów.

18 obcokrajowców ujawnionych w busie. Okazało się, że to nielegalni imigranci
Nielegalni imigranci ujawnieni w busie. Wpadli podczas kolizji · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


19 września po godzinie 10.00 dyżurny Komisariatu Policji w Rajczy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w Milówce na drodze S-1. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, kierujący Fordem Transitem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył naczepy pojazdu Scania. Sprawca kolizji przed przybyciem służb uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, w samochodzie przewoził 18 obcokrajowców.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze straży granicznej z Bielska-Białej, którzy przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 18 osób znajdujących się w pojeździe.

- Cudzoziemcy, wśród których było 17 mężczyzn w wieku od 16 do 37 lat oraz 1 kobieta w wieku 20 lat, posiadali przy sobie jedynie potwierdzenia o pobycie obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji. Te dokumenty nie są dokumentami podróży oraz nie uprawniają do legalnego pobytu na terenie RP, w związku z czym wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych PSG w Bielsku-Białej celem prowadzenia dalszych czynności - informuje zespół prasowy komendanta ŚlOSG.

18 obcokrajowców ujawnionych w busie. Okazało się, że to nielegalni imigranci
18 obcokrajowców ujawnionych w busie. Okazało się, że to nielegalni imigranci · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


17 pełnoletnim obywatelom Syrii przedstawiono zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom działając wspólnie i w porozumieniu ustalonymi osobami, nie posiadając przy tym dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy państwa.

Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat).

W czwartek 21 września wszyscy zostali przekazani słowackim służbom w ramach umowy o readmisji.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej, KPP Żywiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.