Wiadomości

  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 468

Jak czuć się kobieco pomimo żylaków? Pozwolą na to pończochy uciskowe

Materiał partnera:

Szacuje się, że na żylaki nóg cierpi co trzecia kobieta. Nawet w początkowym stadium, gdy żylaki nie dają jeszcze dokuczliwych objawów, są już nieestetyczne i mogą wpędzać w kompleksy. Można jednak wciąż czuć się kobieco, pomimo pojawienia się żylaków. Bielizna uciskowa, zwłaszcza pończochy uciskowe, są nie tylko modne i eleganckie, ale stanowią też ważny element leczenia choroby żylnej.

beautiful female legs ass back body isolated white wall lying floor with long leg beauty spa skin care concept (1)
fot. Freepik


Żylaki nóg - kobiecy problem kosmetyczny i zdrowotnyNa żylaki częściej zapadają kobiety niż mężczyźni. Często mówi się, że przyczyna ich powstawania tkwi w otyłości, niezdrowym stylu życiu, małej ilości ruchu. To oczywiście prawda, jednak najczęściej żylaki pojawiają się jako pokłosie uwarunkowań genetycznych. Jeśli w rodzinie u pań występują żylaki, to kolejne pokolenie kobiet może spodziewać się tego problemu u siebie. Medycy wskazują, że genetyczne podłoże żylaków może wiązać się z nadmierną podatnością ścian żył na rozciąganie lub z nieprawidłowościami w obrębie zastawek. Na formowanie się żylaków narażone są w dużej mierze także kobiety w ciąży, między innymi przez osłabienie naczyń krwionośnych w tym okresie, zwiększenie objętości krwi czy zmiany hormonalne.

Pierwsze symptomy choroby żylnej to tak zwane pajączki, fachowo określane jako teleangiektazje. Pajączki nie sprawiają bólu, ale powstają blisko pod powierzchnią skóry, dlatego są doskonale widoczne. Wiele kobiet stara się ukryć teleangiektazje i nie odsłania nóg nawet podczas wakacji czy upałów. Problem narasta, gdy na nogach pojawiają się żylaki siatkowate czy żylaki głównych pni żylnych. Są one widoczne na bocznej powierzchni ud, na łydkach czy w dole podkolanowym. Z czasem mogą powodować obrzęki, swędzenie kończyn, ból, ograniczają ruchomość kończyn. Mają formę poskręcanych, uwypuklonych, wydłużonych, ciemnofioletowych zgrubień. Szpecą nogi i sprawiają, że skóra staje się wrażliwa, podatna na uszkodzenia. Stanowią poważny objaw niewydolności żylnej.

Pończochy uciskowe - sposób na zdrowie i wyglądOsoby dotknięte żylakami mogą na kilka sposobów ograniczyć ich rozwój lub całkowicie zlikwidować. W sukurs przychodzi tu medycyna estetyczna i laseroterapia, jednak ze względu na zdrowie i koszty takich metod, pacjenci najczęściej wybierają leczenie zachowawcze. Jednym z jego najważniejszych elementów jest noszenie bielizny uciskowej. Rajstopy przeciwżylakowe, podkolanówki uciskowe czy pończochy uciskowe to produkty medyczne, które mają na celu poprawę i wyregulowanie cyrkulacji żylnej. Dzięki dozowanemu uciskowi, pończochy przeciwżylakowe czy rajstopy uciskowe zmniejszają średnicę żył, oddziałują korzystnie na pracę zastawek, poprawiają przepływ krwi, redukują obrzęki łydek. Zakładając pończochy uciskowe na nogi, przez cały dzień można czuć się kobieco i komfortowo. Po powrocie do domu nogi nie są opuchnięte i zmęczone. Pończochy uciskowe to najbardziej elegancki typ bielizny przeciwżylakowej. Sprawdzą się zarówno w biurze, jak i podczas wieczornego wyjścia w towarzystwie. Co więcej, producenci oferują zarówno pończochy uciskowe samonośne, jak i pończochy do paska. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupić dobre produkty tego rodzaju.

Pończochy uciskowe - jakie wybrać dla zdrowia?Pamiętajmy, że pończochy uciskowe to coś więcej niż produkt uzupełniający naszą garderobę. Pończochy przeciwżylakowe, jak i podkolanówki czy rajstopy tego typu to produkty medyczne - mają zapobiegać dalszemu rozwojowi żylaków i maksymalnie poprawiać komfort funkcjonowania. Najlepiej kupować je u profesjonalnych dostawców, na przykład na stronie www.przeciwzylakowe.pl, gdzie mamy do wyboru pończochy uciskowe w trzech stopniach kompresji, na pasku lub samonośne, w różnych kolorach i wzorach. Pończochy uciskowe prezentowanych tu marek są trwałe, delikatne dla skóry i bardzo dobrze się noszą. Powstają z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Pończochy uciskowe występują tutaj w wersji klasycznej, jak i w formie pojedynczej pończochy. Można dobrać je indywidualnie pod kątem obwodów oraz długości nóg. Dostępne są zarówno pończochy profilaktyczne (poniżej 17 mmHg), pończochy przeciwżylakowe I stopnia kompresji (18-21 mmHg), II stopnia kompresji (23-32 mmHg) oraz III stopnia kompresji (34-46 mm Hg).