Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2023
  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 1699

W dwóch sklepach próbował ukraść czteropak piwa. Dwukrotnie złapał go ten sam policjant

Pewien mieszkaniec Bielska-Białej we wtorek 12 września w dwóch różnych sklepach próbował ukraść czteropak piwa "Dębowe" kosztujący całe 18 zł. Obie próby jednak spełzły na niczym, a występkom zapobiegł ten sam bielski policjant, w czasie wolnym od służby.

sierż. szt. Bartłomiej Krupa
{sierż. szt. Bartłomiej Krupa w ciągu jednego dnia dwukrotnie złapał tego samego złodzieja · fot. KMP Bielsko-Biała


Sierżant sztabowy Bartłomiej Krupa robił zakupy w sklepie przy ulicy Grunwaldzkiej. Zauważył mężczyznę, który szybkim krokiem szedł w kierunku wyjścia, a chwilę później usłyszał "łapać złodzieja"! Nie zastanawiając się długo dogonił go, zatrzymał i wylegitymował się. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej - złodziej dostał mandat, a nienaruszony alkohol wrócił na półkę sklepową.

Opryszek jednak musiał mieć sporą ochotę na podwędzenie złocistego trunku - nie minęła bowiem godzina, jak z niecnymi zamiarami odwiedził market na ul. Sobieskiego. Tak się jednak złożyło, że zakupy robił w nim sierżant Krupa. Funkcjonariusz po wyjściu ze sklepu ponownie dostrzegł amatora darmowego piwa, który na jego widok zaczął uciekać. Mundurowy jednak ponownie dogonił złodzieja i okazało się, że trzymał on dokładnie taki sam czteropak piwa. Policjanci z Komisariatu Policji III skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.