Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 1060

Przebudują izbę przyjęć Szpitala Pediatrycznego. Przed nami inwestycja za ponad 4 000 000 zł

4 mln zł na modernizację izby przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" w wysokości 98% potrzebnej kwoty.

Izba przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej
Izba przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej · fot. Powiat bielski


Głównym założeniem planowanej inwestycji jest rozdzielenie wejścia dla pieszych od podjazdu dla karetek. Sama izba będzie większa, zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Przebudowane zostanie wejście główne i podjazd dla ambulansów, a wjazd na teren szpitala poszerzony.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców właściwie całego subregionu południowego naszego województwa, ponieważ jest to jedyny szpital dziecięcy na tym terenie. Doczekaliśmy czasów, że pediatrii prawie nie ma w Cieszynie, nie ma w Pszczynie, w okrojonym zakresie jest w Żywcu. W naszym regionie mamy ok. 150 tys. dzieci, jest więc "za czym" chodzić - mówi starosta bielski Andrzej Płonka o staraniach samorządu o środki na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Samorząd powiatu, który jest organem prowadzącym dla bielskiego "pediatryka" od dawna zabiegał o dofinansowanie na modernizację placówki, stąd dokumentacja projektowa modernizacji izby przyjęć jest już gotowa.

- Nie udało się nam pozyskać ponad 60 mln zł na kompleksowy projekt, teraz mamy wiadomość o dofinansowaniu na modernizację izby przyjęć. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasze działania: ministrom Grzegorzowi Pudzie i Stanisławowi Szwedowi oraz posłowi Przemysławowi Drabkowi - mówi starosta Płonka.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.