Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 548

Spacer szlakiem zabytków architektury. Bielskie stowarzyszenie zaprasza

W najbliższą niedzielę (17 września) o 10:00 rozpocznie się kolejny spacer po Bielsku-Białej organizowany przez Stowarzyszenie Olszówka. Uczestnicy przejdą tym razem szlakiem najciekawszych architektonicznie budynków dwumiasta.

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejny spacer po mieście. Tym razem szlakiem zabytków architektury
Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejny spacer po mieście. Tym razem szlakiem zabytków architektury · fot. Stowarzyszenie Olszówka


Spacer poprowadzi dr Ewa Janoszek, a trasa wiedzie przez między innymi wzgórze zamkowe, Bielski Syjon, ulicami Słowackiego, Krasińskiego i Mickiewicza czy Karola Korna. Będzie można się dowiedzieć jak wyglądało dawne miasto, co dzieje się obecnie pod powierzchnią ulic, czy kto projektował oraz zamieszkiwał mijane kamienice i wille.

Na tę bezpłatną przechadzkę obowiązują zapisy, a potwierdzeniem uczestnictwa jest otrzymanie informacji o miejscu zbiórki. Zapisać się można podając imię i nazwisko drogą mailową (stowarzyszenieolszowka@gmail.com) lub przez sms na numer 693 315 998.

kr / bielsko.info

źródło: Stowarzyszenie Olszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.