Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 8405

Gehenna rodziny z Bielska-Białej. 39-latek znęcał się nad żoną i dziećmi

Policjanci z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej w piątek 8 września zatrzymali 39-latka który jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad małżonką oraz dziećmi. 10 września Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na czas trzech miesięcy.

Pięść, Agresja, Nadużycie, Przemocy Wobec Kobiet
Znęcał się nad żoną i dziećmi. Jest tymczasowy areszt dla 39-latka · fot. Pixabay


W miniony piątek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Bielsku-Białej, gdzie domownik wszczął awanturę ze swoimi najbliższym.

- Jak ustalili policjanci, rodzina miała doświadczać traumatycznych przeżyć w okresie od czerwca 2022 roku do 8 września 2023 roku. Zajścia które prowokował mężczyzna nosiły znamiona znęcania się nad członkami rodziny w sposób fizyczny jak i psychiczny - informuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad członkami swojej rodziny. Kolejnym etapem, który miał na celu zapobieżenie dalszej eskalacji agresj, było wydanie przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

- Warto wskazać, że najczęściej „domowi oprawcy” odpowiadają z art. 207 §1 kodeksu karnego, który wprost mówi, że kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostająca w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osoba nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - zauważa st. sierż. Kocur.

Stróże prawa przypominają, że przemoc, która stosowana jest w domu w stosunku do osób najbliższych, jest zawsze zabroniona, niezależnie od jej postaci, intensywności, częstotliwości czy innych okoliczności.
Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc.

Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.