Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2023
  • 12 września 2023
  • wyświetleń: 4829

Będzie to historyczna chwila dla Bielska-Białej. Rozpocznie się rok akademicki na nowej uczelni

Na poniedziałek 9 października zaplanowano uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego w bielskiej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Na nowej uczelni studiować będzie 75 studentów.

Będzie to historyczna chwila dla Bielska-Białej. Rozpocznie się rok akademicki na nowej uczelni
Będzie to historyczna chwila dla Bielska-Białej. Rozpocznie się rok akademicki na nowej uczelni · fot. Facebook / Śląski Uniwersytet Medyczny


Przypomnijmy, w Bielsku-Białej prowadzone będą jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne na kierunku lekarskim. Dziekanem Filii w Bielsku-Białej została prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jolanta Zalejska-Fiolka, a Prodziekanem ds. Studenckich dr hab. n. med. Sławomir Teper.

Gdzie będą się odbywać zajęcia? Z przedmiotów histologia, cytologia i embriologia, biochemia z elementami chemii, biologia molekularna, genetyka, kwalifikowana pierwsza pomoc i elementy pielęgniarstwa, biofizyka, informatyka, podstawy badań naukowych, historia medycyny, etyka lekarska oraz język angielski,
będą realizowane przy ul. 1 Dywizji Pancernej 45 - to biurowiec CK BIT.

Zajęcia z anatomii będą realizowane w prosektorium zlokalizowanym w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim. Z kolei zajęcia kliniczne w szpitalach będą odbywać się m. in. w szpitalach Wojewódzkim oraz Pediatrycznym, wspomnianym BCO oraz Śląskim Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

Przypomnijmy, 20 stycznia prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański i starosta bielski Andrzej Płonka podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia w Bielsku-Białej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - portal bielsko.info pisał o tym w artykule "Powstanie filia znanej uczelni. Podpisano list intencyjny".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.