Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 2304

[FOTO] Dzielnicowy z Bielska-Białej z prestiżową nagrodą. Jest jednym z najlepszych w województwie

Znamy już zwycięzców wojewódzkich eliminacji XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Wśród rywalizujących w zawodach policjantów nie zabrakło funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności plasując się w czołówce. Asp. Sztab. Mariusz Tomaszczyk zajął 2. miejsce w klasyfikacji na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych.

Dzielnicowy z Bielska-Białej z prestiżową nagroda. Jest jednym z najlepszych w województwie · fot. KMP Bielsko-Biała; KWP Katowice


W piątek 8 września zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a zmagania zawodników oceniali mundurowi z prewencji, instruktorzy strzelań policyjnych oraz policyjni psychologowie. Głównym sędzią zawodów była Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Katarzyna Wesołowska. Eliminacje na szczeblu wojewódzkim objął swoim patronatem Wojewoda Śląski.

Pierwszego dnia uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta, który zgłosił się do policjanta pierwszego kontaktu ze swoimi problemami. Po jego wysłuchaniu mundurowy ma podjąć stosowne w ramach swoich kompetencji działania i zaoferować zgłaszającemu odpowiedni tryb postępowania. Szczególnie istotne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej i wskazanie możliwych rozwiązań zgodnie z kompetencjami Policji.

Drugim wyzwaniem tego dnia był sprawdzian umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m.in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelania z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Drugiego dnia wszyscy musieli zmierzyć się z testem z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.
Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym dzielnicowym w naszym województwie okazał się st. sierż. Sebastian Chojnacki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach a kierownikiem rewiru dzielnicowych asp. sztab. Krzysztof Tacka z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Klasyfikacja końcowa konkursuNajlepszy dzielnicowy

  • I miejsce - st. sierż. Sebastian Chojnacki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach,
  • II miejsce - mł. asp. Adam Przybyła z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie,
  • III miejsce - sierż. sztab. Andrzej Mika z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.


Najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych

  • I miejsce - asp. sztab. Krzysztof Tacka z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach,
  • II miejsce - asp. sztab. Mariusz Tomaszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej,
  • III miejsce - asp. Adrian Sułkowski z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.


W konkurencji strzelania do celu, która stanowiła jedno z kryteriów w ocenie dzielnicowego, asp. szt. Mariusz Tomaszczyk zajął pierwsze miejsce, a w klasyfikacji ogólnej do zdobywcy 1. miejsca dzieliły go tylko dwa punkty. Na co dzień asp.szt. Mariusz Tomaszczyk pełni funkcje kierownika Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej. Pozostali dzielnicowi plasowali się również wysoko w tabelach ocen.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc wśród dzielnicowych i najlepszy kierownik rewiru będą reprezentowali śląski garnizon w ogólnopolskim finale konkursu, objętym honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który odbędzie się od 17 do 20 października w Szkole Policji w Katowicach.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.