Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 29837

"Ja jestem zagrożeniem". W Bielsku-Białej pojawiły się bilbordy z Jarosławem Kaczyńskim

Bilbordy z napisem "Ja jestem zagrożeniem" oraz zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się w Bielsku-Białej. Co oznaczają? Odpowiadali dzisiaj na to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

"Ja jestem zagrożeniem". W Bielsku-Białej pojawiły się bilbordy z Jarosławem Kaczyńskim
"Ja jestem zagrożeniem". W Bielsku-Białej pojawiły się bilbordy z Jarosławem Kaczyńskim · fot. Materiały prasowe


Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, w tym posłanki Mirosławy Nykiel oraz radnego Rafała Ryplewicza, odbyła się przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Maczka.

Co oznaczają bilbordy ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego i napisem "Ja jestem zagrożeniem"? - To Kaczyński jest zagrożeniem! Zagrożeniem dla Twoich dzieci, które chce indoktrynować w szkole Czarnka. Zagrożeniem dla Twojej rodziny, która nie podoba mu się, bo nie spełnia PiSowskich standardów. Zagrożeniem dla zdrowia Twoich rodziców, którzy do specjalisty umówili się na 2035 rok. Zagrożeniem dla kobiet. Zagrożeniem dla Twoich pieniędzy, które dawno zjadła drożyzna. #ZagrozeniePiS czyha na Ciebie codziennie! 15 października idź na wybory, skończ z tym! - tłumaczyli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Konferencja prasowa przedstawicieli KO - 7.09.2023
Konferencja prasowa przedstawicieli KO - 7.09.2023 · fot. Materiały prasowe


Jak stwierdzili przedstawiciele KO, "PiS jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa", wymieniając przy tym kilka incydentów, do których doszło w Polsce. Wśród nich znalazła się sprawa rosyjskiej rakiety, która 16 grudnia ubiegłego roku spadła na teren Polski, wybuch granatnika w gabinecie Komendanta Głównego Policji, wybuch w Przewodowie czy też śmigłowiec policyjny Black Hawk lecący nad uczestnikami festynu wojskowego, który zerwał linię energetyczną.

Ponadto wymieniono m.in. "awarie na kolei, wyciek maili Dworczyka, rekordowe zadłużenie szpitali, średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wydłużył się aż o 1,7 miesiąca. - Kiedy PO oddawała władzę, według danych Fundacji Watch Health Care, na wizytę u lekarza specjalisty czekało się średnio 2,4 miesiąca, a w ubiegłym roku za rządów PiS - ponad 4 miesiące - mówili przedstawiciele KO.

Konferencja prasowa przedstawicieli KO - 7.09.2023
Konferencja prasowa przedstawicieli KO - 7.09.2023 · fot. Materiały prasowe


Posłanka Mirosława Nykiel powiedziała także, że "PiS jest także zagrożeniem dla portfeli Polaków. - Inflacja wynosi 10,1%. Za rządów PiS, w lutym 2023 r. mieliśmy inflację na poziomie 18,4% i to był najwyższy poziom od 26 lat. W lipcu mieliśmy drugą (ex aequo ze Słowacją) najwyższą inflację wśród krajów Unii Europejskiej i prawie 2 x wyższą niż w strefie euro - wyliczała parlamentarzystka.

- W 2024 roku mamy mieć rekordowy deficyt budżetowy - największy w całej III RP. Ma wynieść 164,8
mld zł i to będzie 13 razy więcej niż jeszcze w 2022 roku. Mamy rekordowe zadłużenie - największe od epoki Gierka. Dług publiczny już przekroczył 1,5 biliona zł. (...) Mamy recesję konsumencką. Polacy dalej ograniczają zakupy i zaciskają pasa. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu 2023 roku była niższa niż przed rokiem o 4%
- dodawała poseł Nykiel.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.