Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2023
  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 14945

[FOTO] Kaczyński, Rydzyk i Obajtek na placu Chrobrego. Do Bielska-Białej dotarła "Aleja Milionerów PiS"

Dzisiaj na placu Chrobrego rozstawiona została "Aleja Milionerów PiS". Możemy w niej zobaczyć postaci m.in. Daniela Obajtka, Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego.

"Aleja Milionerów PiS" w Bielsku-Białej 2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Konferencja prasowa, która odbyła się dzisiaj na placu Chrobrego, odbyła się z inicjatywy Koalicji Obywatelskiej. To właśnie ona prezentuje "Aleję Milionerów PiS".

- "Aleja milionerów PiS" przedstawia, jak od 2015 roku, kiedy premier Beata Szydło w swoim expose obiecywała obywatelom "pokorę, pracę i umiar", a dzisiaj dewiza zmieniła się na "Willa+, majątki i samochody" - mówiła posłanka KO Mirosława Nykiel.

Podczas spotkania Małgorzata Pępek przedstawiła listę wybranych zakupów dokonanych przez rząd PiS, których kwoty sięgają kilkunastu milionów złotych. Jak sama stwierdziła: "tych wydatków nie będą w stanie spłacić nawet nasze dzieci".

- Zbliżający się rok szkolny sprawił, że aż 70% rodziców przewiduje większe wydatki na wyprawkę dla dzieci do szkoły niż w poprzednim roku - mówili przedstawiciele KO. Padł przykład Sabiny Bigos-Jaworowskiej, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, przyjaciółki Beaty Szydło, która od czerwca 2017 roku do końca 2021 roku zarobiła milion złotych, przelewając w zeszłym roku darowiznę na rzecz partii PiS w wysokości 12 tysięcy złotych.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej stwierdzili, że jest ona "gwarantem rozliczenia tych, którzy uwłaszczyli się na majątku państwowym". - 15 października zapewnimy tłustym kotom z PiS dietę od państwowych środków - zakończyła Mirosława Nykiel.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.