Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 2795

Współpracowała z radnymi od prawie 30 lat. Teraz przechodzi na emeryturę

Danuta Brejdak, która od blisko trzech dekad kierowała pracami biura Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, w sierpniu przeszła na emeryturę. Na czwartkowej (31 sierpnia) sesji radni złożyli jej podziękowania.

Danuta Brejdak przechodzi na emeryturę. Od blisko 30 lat była szefową biura Rady Miejskiej
Danuta Brejdak przechodzi na emeryturę. Od blisko 30 lat była szefową biura Rady Miejskiej · fot. youtube.com


- Pozwolę sobie w imieniu swoim i wszystkich radnych złożyć podziękowania za wieloletnią współpracę. Za to, że nikt z nas nigdy nie odszedł z biura z przysłowiowym kwitkiem, zawsze otrzymał odpowiedź na nurtujące go pytanie - mówiła Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Głos zabrała także emerytowana już dyrektor biura rady. - Kolejne etapy życia się kończą, ale zawsze zaczyna się coś nowego. Trochę już tego nowego spróbowałam i potrafię się dostosować, nie jest źle - przyznała z uśmiechem.

- Kończy się około 35-letni okres pracy w Urzędzie Miejskim. W pierwszej kadencji bielskiego samorządu zaczynałam jako naczelnik wydziału organizacyjno-prawnego i kadr, a już od początku drugiej kadencji - 1 października 1994 - zostałam powołana na stanowisko dyrektora biura Rady Miejskiej. Zostało ono wydzielone w strukturze urzędu na wniosek radnych i funkcjonuje do dziś. Zawsze starałam się służyć pomocą państwu w wykonywaniu funkcji radnego Bielska-Białej, bez względu na przynależność czy to klubową, czy partyjną - dodała Brejdak.

Stanowisko objął już Janusz Kaps, który od kilku miesięcy był jej zastępcą.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.