Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2023
  • wyświetleń: 666

Nowy sprzęt dla szpitala. Pół miliona dotacji

Ministerstwo Zdrowia przekazało 500 000 zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bielsku-Białej na zakup sprzętu, który trafi na tamtejszy OIOM.

Teren wokół szpitala zmienił wygląd. Zakończono modernizację
Na oddział intensywnej terapii w bielskim szpitalu wojewódzkim trafi nowy sprzęt · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Pieniądze pochodzą z programu medycyny transplantacyjnej. Bielska placówka w ubiegłym roku znalazła się w ogólnopolskim gronie pięćdziesięciu podmiotów leczniczych z największą działalnością donacyjną. - W ocenie uwzględniono liczbę dawców potencjalnych, rzeczywistych oraz pobranych do przeszczepiania narządów - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego.

W 2022 roku bielski szpital zgłosił sześciu dawców wielonarządowych z orzeczoną śmiercią mózgu. W tym roku z kolei już trzech.

Za kwotę pół miliona złotych do końca roku zostaną zakupione urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, monitorowania hemodynamicznego, mobilnego USG, defibrylatora wielofunkcyjnego oraz wideobronchoskopu intubacyjnego.

Sprzęt będzie służyć do leczenia oraz obserwacji pacjentów, którzy trafiają na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

kr / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.