Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 622

Filipinka nielegalnie przebywała w Polsce. Musi opuścić nasz kraj

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali obywatelkę Filipin za nielegalny pobyt. Interwencja odbyła się w ramach podjętej kontroli w związku z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji.

straż graniczna, kajdanki
Filipinka nielegalnie przebywała w Polsce. Musi opuścić nasz kraj · fot. ŚlOSG


W poniedziałek 28 sierpnia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej przeprowadzili w naszym mieście kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemki.

- W wyniku podjętych czynności służbowych ustalono, że obywatelka Filipin przebywała w naszym kraju nielegalnie, nie posiadając żadnych dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt, który wcześniej złożyła do Wojewody Śląskiego, został pozostawiony bez rozpoznania. 36-latka została pouczona oraz poinformowana o zasadach przekraczania granicy i pobytu na terenie krajów strefy Schengen - poinformowało biuro prasowe Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W związku z powyższym Komendant PSG w Bielsku-Białej wydał cudzoziemce decyzję administracyjną o zobowiązaniu do powrotu, równocześnie ustalając okres zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski i krajów obszaru Schengen na okres 6 miesięcy. Na wykonanie decyzji Filipinka ma 15 dni.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.