Wiadomości

  • 28 sierpnia 2023
  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 14663

Ruszy kolejna wielka inwestycja na kolei. Będą utrudnienia na linii do Katowic

Koleje Śląskie opublikowały informację o korekcie rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 3 września do 11 listopada. Pasażerowie będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami na linii S5 - rusza zapowiadana przebudowa magistrali kolejowej E65 - w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na szlaku Kobiór - Pszczyna.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Dworzec,PKP,Pociąg,Kolej,KolejeŚląskie,LoveBB,LoveSil
Ruszy kolejna wielka inwestycja na kolei. Będą utrudnienia na linii do Katowic - zdj. ilustracyjne · fot. @photos_by_dlp


- Przełom lata i jesieni 2023 roku upłynie pod znakiem kontynuowania inwestycji zleconych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. oraz wejścia na place budowy w nowych projektach. Kontynuowane będą modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. Nastąpią zmiany w obsłudze przystanków - pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów zatrzymujących się w stacji Warszowice, powracamy do obsługi przystanku Rybnik Paruszowiec. Wraz z końcem wakacji zawieszamy obsługę przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria - informują Koleje Śląskie.

- Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ pozostanie wyłączony w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu. W połowie października rozpocznie się modernizacja magistrali E65 - w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na szlaku Kobiór - Pszczyna, a na odcinku Będzin - Katowice Zawodzie rozpoczną się prace przygotowawcze. W materiale przedstawimy Państwu najważniejsze zmiany w organizacji ruchu związane z kolejnymi etapami realizowanych inwestycji - dodaje regionalny przewoźnik.

W wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach Pszczyna - Bielsko-Biała Główna, Milówka - Zwardoń, Katowice - Mikołów oraz Orzesze Jaśkowice - Czerwionka. Jak informuje przewoźnik, optymalizacja oferty pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń pomiędzy Cieszynem a Goleszowem.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane


Do odwołania pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Bielsko-Biała Północ ze względu na budowę wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Dowóz do przystanku zostanie zapewniony autobusami MZK Bielsko-Biała na podstawie ważnego biletu kolejowego. W dniach 4 - 8 września oraz 9 - 11 października rozkład jazdy wybranych pociągów będzie wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe - Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu.

Ze względu na trwającą modernizację linii kolejowej do Zakopanego oraz zakończenie sezonu turystycznego pociąg Sprinter Ornak nie będzie uruchamiany w cyklu zamknięciowym.

W godzinach nocnych są planowane przerwy w ruchu wymagające uruchomienia komunikacji zastępczej. Autobusy zastąpią nocne pociągi w następujący sposób:
Od 4 do 10 września na odcinku Pszczyna - Bielsko-Biała Główna;
  • Od 2/3 do 13/14 października na odcinku Milówka - Zwardoń (od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy z piątku na sobotę);
  • Od 16/17 do 27/28 października na odcinku Rajcza - Zwardoń (od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy z piątku na sobotę).


S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S6 Katowice - Skoczów - Ustroń-Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce


16 października rozpocznie się kolejny etap modernizacji magistrali E-65. Pociągi będą kursować po jednym torze na odcinku Kobiór - Pszczyna. W rozkładzie jazdy zostały ujęte ograniczenia prędkości dla pociągów jadących w kierunku Katowic. Godziny odjazdu niektórych pociągów zostaną przesunięte.

S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn

W dalszym ciągu ruch pociągów na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn będzie wstrzymany. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Wstrzymanie ruchu pociągów jest spowodowane naprawą obiektów.

S62 Skoczów - Goleszów - Cieszyn

W dni robocze Koleje Śląskie zwiększą liczbę połączeń o dodatkowe trzy pary. Rozkład jazdy nowych pociągów został przygotowany z uwzględnieniem wniosków pasażerów. Nowe kursy będą dostępne w godzinach szczytu porannego, popołudniowego oraz uzupełnią ofertę w godzinach okołopołudniowych. Łącznie liczba połączeń na odcinku Goleszów - Cieszyn zwiększy się do 10 par, z czego 8 będzie skomunikowanych z pociągami do/z Katowic.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Ruszy kolejna wielka inwestycja na kolei. Będą utrudnienia na linii do Katowic
Ruszy kolejna wielka inwestycja na kolei. Będą utrudnienia na linii do Katowic · fot. Koleje Śląskie

mp / bielsko.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.