REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 14126

[FOTO] To była niespokojna noc. Liczne interwencje strażaków i przerwy w dostawie prądu

Pełno pracy mieli w nocy z 26 na 27 sierpnia strażacy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Po burzy, która przeszła przez nasz region, odnotowali do tej pory (godzina 6.30) 36 interwencji, jednak ta liczba rośnie . Są także przerwy w dostawie prądu. Trzeba było przerwać festiwale muzyczne, które odbywały się w Brzeszczach i Żywcu.

Interwencje strażaków z Bielska-Białej i powiatu bielskiego w nocy z 26 na 27 sierpnia · fot. OSP Lipowiec, OSP Ligota, Nadesłane przez czytelników


Przypomnijmy, w sobotni wieczór Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 3., najwyższego stopnia przed burzami z gradem. Łowcy Burz Podbeskidzie ostrzegali, że od strony Czech pędziła w naszym kierunku MCS z bardzo silnym wiatrem. Układ stanowił bardzo poważne zagrożenie.

W związku z niespokojną pogodą mnóstwo pracy mają strażacy. Według stanu na godzinę 6.30 w Bielsku-Białej interweniowali przy 8 zdarzeniach, a w powiecie bielskim - 28. Przede wszystkim dotyczyły powalonych drzew i zerwanych przewodów elektrotechnicznych. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Trzeba dodać, że kolejne zgłoszenia spływają do bielskiej KM PSP, dlatego liczba interwencji może się jeszcze zwiększyć.

Jak informuje Tauron, na skutek burzy przerwy w dostawie prądu obejmują powiaty bielski, żywiecki, suski, wadowicki oraz oświęcimski. Tak jest między innymi w Hałcnowie, Ligocie, Bronowie, Pisarzowicach, Międzyrzeczy i Mazańcowicach.

- Ze względu na dużą ilość awarii w sieci, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem 991 jest wydłużony. W przypadku zgłoszenia zagrożenia życia prosimy oczekiwać na połączenie - możemy przeczytać w komunikacie na stronie planowanych wyłączeniach i awariach.

Warto dodać, że w związku z nawałnicą doszło do ewakuacji Rock Reggae Festivalu, który odbywał się w Brzeszczach. Przerwano także finałowy koncert Męskiego Grania, który odbywał się w Żywcu.

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.