Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 5720

To przełomowa decyzja dla Bielska-Białej. Jest zgoda ministra na nowy kierunek studiów

To przełomowa decyzja dla naszego miasta i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 
w Katowicach. Minister edukacji i nauki wydał decyzję pozwalającą na utworzenie studiów magisterskich na kierunku lekarskim, które będą prowadzone w Bielsku-Białej. Stosowny dokument przekazał władzom uczelni minister Grzegorz Puda. Uroczystość przekazania dokumentu odbyła się w bielskiej placówce zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Konferencja prasowa w biurze poselskim Grzegorza Pudy - 25.08.2023 · fot. Materiały prasowe


- Polityka Zjednoczonej Prawicy to polityka wyrównywania szans i zrównoważonego rozwoju Polski. Dotyczy to także sfery nauki - powiedział w czasie uroczystości minister Grzegorz Puda. Jak podkreślił, dla wielu młodych ludzi z Bielska-Białej i całego Podbeskidzia to szansa na pozostanie w swojej małej ojczyźnie.

- Ci, którzy chcą w przyszłości zostać lekarzami, nie będą musieli już wyjeżdżać do Katowic, Zabrza czy innego dużego ośrodka akademickiego. Nie będą musieli nadwerężać więzów rodzinnych. Będą mogli pozostać w swojej małej ojczyźnie, tu się kształcić, a potem, mam wielką nadzieję, tutaj podjąć pracę, żyć i współtworzyć lokalną społeczność, wzmacniać nasz region - przekonywał minister Puda.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, parlamentarzyści i samorządowcy. ŚUM to jedna z największych uczelni medycznych w kraju. Obecnie na kierunku lekarskim studiuje około 4 500 studentów. Zajęcia odbywają się w Katowicach i w Zabrzu.

Pierwsi studenci kierunku lekarskiego w bielskiej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczną studia 1 października.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.