Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2023
  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4230

Na placu w centrum miasta wyrosną kolejne drzewa? Miasto o to zabiega

Jedno z zadań programu ochrony powietrza województwa śląskiego dotyczy wprowadzenia zieleni na takich terenach miejskich, które są jej pozbawione. Urząd Miejski w Bielsku-Białej stara się o pozyskanie pieniędzy na ten cel, a drzewa miałyby zostać nasadzone na placu Bolesława Chrobrego.

Bielsko,BielskoBiała,Pigal,PlacChrobrego,Wakacje,Sierpień,Lato,LoveBB,fotodnia,instagram
Na placu w centrum miasta wyrosną kolejne drzewa? Miasto o to zabiega · fot. bielsko.info


W programie "Śląskie. Przywracamy błękit", który finansowany jest z unijnych środków i prowadzi go Województwo Śląskie, uczestniczy blisko 90 gmin, miast, powiatów czy organizacji je zrzeszających - w tym miasto Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów "Aglomeracja Beskidzka". Każda taka jednostka może w ramach programu zaproponować kilka miejsc, które chciałaby zazielenić. Wyboru dokona specjalne jury konkursowe - którego przedstawiciele odwiedzili już nasze miasto - a wyniki będą podane do końca roku.

Jak się dowiedzieliśmy w wydziale prasowym Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, miasto wskazało trzy takie miejsca - pierwsze to właśnie popularny Pigal, na którym posadzonych by miało być kilkanaście drzew. Dwa pozostałe zadania to rekultywacja terenu po dzikim parkingu na rogu ulic Kołłątaja oraz Sempołowskiej oraz zazielenienie skrzyżowania ulic Partyzantów, Michałowicza i PCK wraz ze stworzeniem tak zwanych "zielonych przystanków".

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.