Wiadomości

  • 24 sierpnia 2023
  • 26 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3489

Pijany pasażer awanturował się w autobusie MZK. Kurs został przerwany

W środowy wieczór 23 sierpnia pijany mężczyzna awanturował się w autobusie MZK Bielsko-Biała. Kurs został przerwany. Na miejsce wezwano policję.

mzk autobus
Autobus MZK · fot. MZK Bielsko-Biała


Jak poinformowała nas Magdalena Matias, specjalistka ds. polityki informacyjnej MZK w Bielsku-Białej, do sytuacji doszło około godz. 20:30 na ulicy Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach, w autobusie linii nr 50. Mężczyzna, najprawdopodobniej po wpływem alkoholu, w sposób wulgarny zaczął zwracać uwagę kierowcy na sposób prowadzenia autobusu. Padły mocno obraźliwe słowa. Podczas wymiany zdań zaczął uderzać dłońmi w kabinę kierowcy. Pracownik MZK zatrzymał pojazd. Pasażerowie opuścili autobus. Awanturujący się mężczyzna został zamknięty w środku. Na miejsce wezwano policję. Problematyczny podróżny w dalszym ciągu awanturował się, groził, że wybije szybę młotkiem, by wydostać się z pojazdu. Na szczęście do tego nie doszło. Patrol po pewnym czasie przyjechał na miejsce i rozpoczął czynności. Na szczęście nikt z podróżujących autobusem nie został poszkodowany. Kierowca także nie odniósł obrażeń.

Asp. Rafał Kobyłecki - p.o. oficera prasowego przekazał, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Doszło do zakłócenia porządku publicznego, mężczyzna używał słów niecenzuralnych i za takie wykroczenia został ukarany mandatem.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.