bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2417

Tyszkiewicz otwiera nowe szkoły

W Bielsku-Białej powstaje Akademickie Gimnazjum i Licem. Nowe placówki, które rozpoczną działalność od 1 września, otwiera Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

Akademickie Liceum i Gimnazjum będzie pierwszą tego typu placówką w Bielsku-Białej. Patronat naukowy uczelni z 20-letnią tradycją ma zapewnić uczniom korzystanie z potencjału naukowo dydaktycznego, nowoczesnego zaplecza technicznego, innowacyjnych metod kształcenia i nowych trendów w edukacji.

Szkołę mają wyróżniać m.in. poszerzony program zajęć z języków obcych oraz grafiki komputerowej, a także możliwość uczestniczenia w zajęciach akademickich. Na start każdy uczeń otrzyma tablet.

- Uczniowie będą mogli korzystać nie tylko z profesjonalnych sal dydaktycznych, takich jak laboratorium grafiki komputerowej czy pracownia rysunku i rzeźby, będą mieli przede wszystkim okazje do kontaktu z kadrą akademicką wykładającą na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnice Krakowskiej czy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - podkreśla Ewa Madoń, Prorektor BWS im. J. Tyszkiewicza.

Uczelnia podjęła też współpracę z Fundacją Fulbrighta w celu pozyskania szkoły partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Planowane są także wyjazdy do największych stolic europejskich.

- Nie będziemy umniejszali roli tradycyjnej książki, ale nie może się to odbywać kosztem najnowszych technologii informacyjnych. Ogromny potencjał i powszechny dostęp do Internetu oraz mobilnych technologii - jest dziś w bardzo wielu szkołach marnowany. My chcemy, aby każdy uczeń dysponował tabletem, który będzie wykorzystywany na zajęciach i w pracy własnej uczniów w sposób dostosowany do aktualnych potrzeb - zaznacza Lechosław Hojnacki - konsultant metodyczny BWS.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.