bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2011
  • wyświetleń: 3263

Dodatkowe patrole na ulicach

Już szósty rok z rzędu, dzięki finansowemu wsparciu bielskiego samorządu, na ulicach naszego miasta pojawiły się dodatkowe patrole policyjne. Policjanci pełnią służbę w miejscach najbardziej zagrożonych, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania przestępstw.

Policja
fot. Policja


Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem i Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneuszem Szwargą, tak jak w poprzednich latach, policjanci pełnią dodatkowe służby. Z inicjatywy Prezydenta, Samorząd Bielska-Białej przekazał na ten cel 500 tysięcy złotych. Służby realizowane są w ramach Rządowego Programu ?Razem Bezpieczniej".

Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku w mieście i stanowią kontynuację wcześniejszych przedsięwzięć, mających na celu zwiększenie ilość patroli zarówno cywilnych jak i umundurowanych w miejscach szczególnie zagrożonych. Dzięki finansowemu wsparciu, na ulicach naszego miasta codzienne pojawia się dodatkowo od 4 - 7 patroli, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Służby te pełnione są przez policjantów poza obowiązującym czasem pracy.

W zeszłym roku w ramach dodatkowych patroli mundurowi przeprowadzili blisko 4 tysiące interwencji. Zatrzymali 133 sprawców na gorącym uczynku przestępstw oraz 62 poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymywali włamywaczy, sprawców kradzieży, rozbojów i pobić, a także narkotykowych dilerów.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.