Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2023
  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 1468

Debiutancki album Highflyers i koncerty. Bielszczanka w międzynarodowym kolektywie

Za nami:

Ukazał się album „U-czucia" autorstwa bielszczanki - wokalistki, reżyserki, graficzki, tekściarki, artystki multimedialnej - Darling Nikki i jej zespołu Highflyers. Artystka od lat związana z Bielską Piwnicą Artystyczną im. M. Koterbskiej. Artystyczny kolektyw, który tworzy, rozpoczyna trasę koncertową, a jednym z przystanków jest Bielsko-Biała!

Highflyers
Highflyers · fot. Michał Hordowicz


Artystka koncertuje w całym kraju, jest zapraszana na festiwale muzyczne, a jej twórczość aktualnie spięta w projekt "U - czucia" rozpoczyna trasę koncertową. Projekt Highflyers tworzą bardzo młodzi artyści różnych narodowości - z Polski, Ukrainy i Białorusi, a korzenie liderki sięgają Bielska-Białej.

Pierwszy premierowy spektakl odbędzie się w Warszawie w klubie muzycznym Bardzo-Bardzo 3 września o godz. 20.00, a następnym punktem trasy będzie Bielsko-Biała i klub Rude Boy, gdzie wraz z zespołem SixMM (support) zagrają 15 września o godz. 20.00.

Premiera w Rude Boyu będzie drugą imprezą z cyklu ARE YOU A HIGHFLYER?, czyli trasy koncertowej promującej album wzbogaconej o support, afterparty DJ-skie, wystawę obrazów, scenografię i gościnny udział performerów - tancerzy i cyrkowców. Myślą przewodnią wydarzenia jest stworzenie alternatywnej rzeczywistości zabawy, muzyki, tańca i różnorodnej sztuki.Line-up koncertu w Rude Boy'u:

  • Support - SixMM - młody zespół z Bielska-Białej łączący eksperymentalne brzmienia z rozwiązaniami zaczerpniętymi z jazzu. Charakterystyczne połączenie gitary elektrycznej z bebopowym saksofonem elektryzuje zarówno publiczność, jak i artystów na scenie, którzy swoją świeżą energią tworzą iście hendrixowskie show.
  • Gwiazda wieczoru - Highflyers - Kolektyw artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi połączonych wspólnymi wartościami - miłością do muzyki, wiarą w wolność wyrazu i brak granic. Muzyczna uczta gatunkowo łącząca jazz i trap, etno i rock, lofi i dub i wiele więcej.
  • After - Jah Love Soundsystem
  • KASECIAK - jest w głównej mierze wodzirejem. Dodatkowo jest też selektorem, wokalistą, promotorem i co chyba najważniejsze, głównodowodzącym łajby zwanej JAH LOVE SOUNDSYSTEM. Deejay Kaseciak dzielił scenę z najważniejszymi zawodnikami z tego kraju, ale również z zagranicznymi wyjadaczami. Wspomnieć wypada może o Zion Train (UK), Channel One (UK), Micah Shemiah (JAM), Stand High Patrol (FR), Dan I (IT), czy Congo Natty (UK).


Wraz z trasą zbiegnie się wydanie albumu „U-czucia", którego partnerami są m.in. Bielska Piwnica Artystyczna im. M. Koterbskiej, Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury oraz UM Bielsko-Biała.

Playlista z całym albumem, w tym 6 teledyskami: https://youtube.com/playlist?list=PLoXlNxXRv2aJ0IwG8dM6RBLJW1SeaDdjP

Fanpage projektu Highflyers: https://www.facebook.com/NikkiHighflyers

Pierwszych 6 utworów jest wydanych z teledyskami. Wszystkie klipy zostały stworzone przez liderkę zespołu, a ich zdjęcia realizowane były w blisko 30 krajach. Album dopełniają ilustracje - 12 obrazów akrylowych jej autorstwa.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.