Wiadomości

  • 18 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3131

Wieża na "Panoramie" wciąż nieczynna. Prędko się to nie zmieni

Chociaż basen "Panorama" został końcem czerwca oddany do użytku po gruntownym remoncie - wartym, bagatela, 52 miliony złotych - to wciąż nie można na nim skorzystać ze słynnej wieży do skoków. Wiele wskazuje na to, że nie zmieni się to w najbliższym czasie.

Oficjalne otwarcie basenu Panorama w Bielsku-Białej - 29.06.2023
Wieża do skoków na basenie "Panorama" wciąż jest zamknięta, ponieważ nie spełnia wymogów bezpieczeństwa · fot. pj / bielsko.info


Obecnie do wody można skakać tylko z wysokości jednego metra. Wieża ma platformy 3-, 5- oraz 10-metrową i wszystkie z nich są niezgodne z przepisami Polskiego Związku Pływackiego - albo ze względu na zbyt małą głębokość wody w basenie (w przypadku 10-metrowej, z której już nigdy nie będzie można skoczyć) lub też przez zbyt krótkie platformy do skoków (w przypadku dwóch pozostałych).

O plany na remont tej znanej konstrukcji zapytaliśmy Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest operatorem obiektu. - Wydział Inwestycji zlecił inwentaryzację wieży oraz koncepcję jej zmodernizowania. Spodziewamy się, że ta analiza będzie gotowa w tym roku. W późniejszym etapie, w zależności od jej wyników, Wydział będzie podejmować dalsze kroki zmierzające do dopuszczenia wieży do użytkowania - wyjaśnia nam Sebastian Wyszyński, dyrektor BBOSiR.

Jak dodaje, trudno jest obecnie ocenić koszty ewentualnego remontu. - Nie szacowaliśmy ich, ponieważ nie jest znany konkretny zakres prac jaki będzie miał być wykonany - podkreśla.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.