Wiadomości

  • 16 sierpnia 2023
  • 19 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 11402

Koalicja Obywatelska podała listy do Sejmu. Znamy nazwiska z regionu

W środę 16 sierpnia na Radzie Krajowej Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się w Warszawie, podane zostały nazwiska kandydatów ugrupowania do Sejmu w poszczególnych okręgach wyborczych. Znamy liderów partii w naszym regionie.

Apoloniusz Tajner będzie kandydował z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Zostanie "trójką" w naszym regionie
Apoloniusz Tajner będzie kandydował z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Zostanie "trójką" w naszym regionie · fot. facebook.com/tajner.apoloniusz


Jak przekazał naszemu portalowi Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu, "jedynką" na liście KO będzie Mirosława Nykiel. Drugie miejsce zajmie kolejna z dotychczasowych posłanek - Małgorzata Pępek, natomiast regionalną "trójką" będzie Apoloniusz Tajner. O planach politycznych byłego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, który wystartuje jako kandydat niezależny, było słychać już w poprzednich tygodniach - Tajner obecny był między innymi na spotkaniu z Donaldem Tuskiem, które odbyło się w Ustroniu.

Na pozostałych miejscach listy znajdziemy nazwiska dwójki bielskich radnych - przewodniczącej Rady Miejskiej Doroty Piegzik-Izydorczyk oraz Rafała Ryplewicza. Oprócz nich o mandat poselski ubiegać się będą Marcin Szarek, Maciej Tomczykiewicz, Beata Łukowicz, Przemysław Major, Janusz Chudziec, Elżbieta Borowik, Janusz Pawłowski, Bogusława Wiśniowska, Marcin Ślęk, Mateusz Smyrski, Joanna Jędrusik, Bronisław Jafernik i Agata Marek-Tucka.

W okręgu wyborczym nr 27, który obejmuje powiaty bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki i miasto Bielsko-Białą, do zgarnięcia będzie dziewięć mandatów poselskich.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.