Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2023
  • 17 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1472

Tlenek węgla groźny również latem. Mężczyzna zasłabł w czasie kąpieli

We wtorek 15 sierpnia około godz.19.00 w budynku wielorodzinnym przy ul. Lenartowicza w Bielsku-Białej 55-latek zasłabł podczas kąpieli na skutek podtrucia tlenkiem węgla.

czad, czujka, tlenek węgla, miernik, straż,,
Pomiar stężenia tlenku węgla · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Jeden z lokatorów mieszkania uskarżał się na zawroty i bóle głowy oraz nudności. Działania zastępu strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu (wsparcie psychiczne oraz tlenoterapia. Na miejsce wezwano pogotowie. Jednocześnie prowadzono pomiary atmosfery panującej w łazience oraz mieszkaniu podczas pracy piecyka, jak i po pracy. Pomiary dokonywano urządzeniami Drager PAC 3500 oraz Drager X-am 2500. Wynik pomiarów 100 ppm CO, po intensywnym wietrzeniu - 0 ppm CO. Skontrolowano też mieszkania w tym samym pionie kominowym.

Po przebadaniu przez lekarza mężczyzna został zabrany do szpitala na dalsze badania. Przypuszczalną przyczyną ulatniania się tlenku węgla była cofka spalin podczas pracy piecyka gazowego, co zdarza się podczas upałów.

ar / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.