Wiadomości

  • 14 sierpnia 2023
  • 19 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 6950

[ZDJĘCIA] Tu powstanie kościół prawosławny. Na działce odprawiono nabożeństwo

W niedzielę 13 sierpnia odprawiono nabożeństwo na działce, na której w najbliższych latach stanie prawosławna świątynia.

Pierwsze nabożeństwo na działce w Kamienicy. To tutaj powstanie cerkiew - 13.08.2023 · fot. Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białej


Cerkiew zostanie zbudowana w rejonie skrzyżowania ulic Jeżynowej i Rysiej w bielskiej Kamienicy. O podpisaniu z miastem umowy oddania gruntu w wieczyste użytkowanie dla parafii prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Bielsku-Białej pisaliśmy na początku sierpnia w artykule: Umowa podpisana. W Bielsku-Białej powstanie kościół prawosławny!

- Niedzielne nabożeństwo zebrało liczną grupę wiernych. Przybyli również reporterzy TVP Katowice, którzy przygotowali krótki materiał o społeczności prawosławnej Podbeskidzia. Podczas liturgii odczytany został fragment Ewangelii mówiący o tym, że musimy mieć silną, niezachwianą wiarę. Wiara ta powinna być w naszych sercach i jednocześnie przejawiać się w czynach, ponieważ “wiara bez uczynków jest martwa” - relacjonują duchowni.

Na zakończenie nabożeństwa ze słowem do zebranych zwrócił się proboszcz, o. Michał Kuryło. Podziękował on wszystkim, dzięki którym dzieło budowy cerkwi prawosławnej w Bielsku-Białej zaczyna się ziszczać. Zostało ono zapoczątkowane ponad 5 lat temu przez o. Mikołaja Dziewiatowskiego z Sosnowca, kontynuowane następnie przez o. Marcina Bielawskiego z Częstochowy. W swoim słowie ojciec Michał wyraził wdzięczność wszystkim, którzy wspierają budowę zarówno swoją modlitwą, jak i przekazywanymi ofiarami. Ostatnim akcentem niedzielnej liturgii było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Kolejne nabożeństwo odbędzie się 19 sierpnia w dzień święta Przemienia Pańskiego w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Na zakończenie zostaną poświęcone owoce.

Ofiary na dzieło budowy cerkwi w Bielsku-Białej można przekazywać na konto parafii:
66 1240 6449 1111 0011 2746 7819

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.