Wiadomości

  • 16 sierpnia 2023
  • 17 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4508

Radni krytykują tymczasową organizację ruchu na ul. Wyzwolenia. "Komunikacyjny armagedon"

Od poniedziałku 7 sierpnia na ul. Wyzwolenia obowiązuje nowa organizacja ruchu, wprowadzona w związku z budową drogi S1. Połowa jezdni została zamknięta, a ruch odbywa się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej. Niestety rozwiązanie to spowodowało ogromne korki i sparaliżowało ruch nie tylko samochodów osobowych, ale też komunikacji miejskiej.

s1 przebieg wyzwoelnia (1)
W związku z budową drogi S1, na ul. Wyzwolenia wprowadzono nową organizację ruchu. Zmiana wywołała chaos komunikacyjny · fot. MZD Bielsko-Biała


Interwencję w tej sprawie podjęli radni Bronisław Szafarczyk i Karol Markowski. - Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wyzwolenia (...) przyniosła komunikacyjny armagedon - twierdzą w interpelacji skierowanej do władz miasta. - Poważne uciążliwości komunikacyjne dotknęły wszystkich uczestników ruchu, w tym komunikację publiczną (MZK, Komunikacja Beskidzka i inne linie prywatne). Spóźnienia autobusów sięgają 60. minut, zakorkowane są ulice prowadzące w kierunku północnym z centrum miasta i od węzła Rosta. Zdenerwowani mieszkańcy zwracają się do nas z prośbą o podjęcie interwencji mających na celu złagodzenie negatywnych skutków wprowadzonej organizacji - dodają.

Szafarczyk i Markowski przypominają też, że wprowadzone rozwiązania mają obowiązywać przez ponad dwa miesiące - przez 5 tygodni zwężona ma być lewa strona drogi, a przez cztery kolejne prawa. Radni proponują, by wykonawca wydłużył dzień pracy, nawet do 24 godzin. - Pragniemy tu zwrócić uwagę na nierównomierne obciążenie dobowe poszczególnych kierunków jazdy - rano większe w stronę centrum miasta, a po południu w przeciwnym kierunku. Zasadnym jest tu zastosowanie programu pracy sygnalizacji, który powinien te zmiany uwzględniać - podkreślają.

Innym rozwiązaniem sugerowanym przez przedstawicieli mieszkańców, jest położenie płyt betonowych w taki sposób, by poszerzyć jezdnię. Jego zdaniem skutkować by to mogło nawet utrzymaniem ruchu dwukierunkowego. - Panie Prezydencie, w imieniu umęczonych uczestników ruchu prosimy o pilne podjęcie wnioskowanej interwencji - kończą radni.

Według przepisów, prezydent ma 14 dni na odpowiedź.

kr / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj