bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2307

Gang narkotykowy przed sądem

Proces 24 członków międzynarodowego gangu narkotykowego rozpocznie się w poniedziałek przed bielskim sądem okręgowym.

Według śledczych gangsterzy wyprodukowali co najmniej pół tony amfetaminy i 800 tys. tabletek ecstasy. Grozi im do 15 lat więzienia.
Gang działał w latach 1997-2007. Śledztwo rozpoczęło się w 2007 r. - wówczas w Bielsku-Białej zatrzymano ściganego listami gończymi Stanisława A. W jego mieszkaniu policja znalazła 9 kg amfetaminy.

Mężczyzna zdecydował się na współpracę, został świadkiem koronnym. Dzięki przekazanym przez niego informacjom udało się rozbić całą, liczącą kilkadziesiąt osób międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją, przemytem i sprzedażą narkotyków. W całej sprawie zarzuty usłyszało 55 osób - Polacy, Czesi, Albańczycy i Ukrainiec; do różnych sądów trafiło łącznie 10 aktów oskarżenia. Część członków grupy została już skazana. Ostatni akt oskarżenia, który trafił do bielskiego sądu, objął 23 Polaków i Ukraińca.

Początkowo gang przemycał narkotyki, przede wszystkim kokainę, z Holandii m.in. do Niemiec, Czech, Polski; przemycał też z Polski do Czech substancje do produkcji metaamfetaminy. Wytwarzali ją w tamtejszych laboratoriach Albańczycy.

Najbardziej rozległą działalność gangu stanowiła produkcja amfetaminy i tabletek ecstasy. Amfetamina była sprzedawana w ilościach hurtowych - trafiała przede wszystkim na Śląsk, do Małopolski, na Wybrzeże i do Warszawy, a także za granicę. Organizatorzy procederu i producenci współpracowali z siecią dystrybutorów, kurierów i handlarzy.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.