Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2023
  • 5 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1634

Na co wydać pieniądze z subwencji do budżetu? Radni mają pewien pomysł

Początkiem sierpnia informowaliśmy, że Bielsko-Biała otrzyma 45 mln zł subwencji rządowej do wydania na własne cele. Radni klubu Niezależni.BB zgłosili Ratuszowi pomysł, by za część tej kwoty przywrócić całodobowe oświetlenie na terenie miasta.

Kolejne przejścia dla pieszych będą oświetlone lampami ledowymi
Radni klubu Niezależni.BB chcą, by oświetlenie uliczne w Bielsku-Białej znów działało całodobowo · fot. UM Bielsko-Biała


Jak pisaliśmy, samorządy mogą wydać pieniądze z uzupełnienia subwencji ogólnej na dowolny cel - na wydatki bieżące, albo też na inwestycje. Fundusze w powiecie otrzymało jedenaście gmin i Powiat Bielski, z czego najwięcej właśnie Bielsko-Biała - 45 mln zł.

- Wnosimy o przygotowanie przez Prezydenta Miasta zmian w budżecie na bieżący rok, które spowodują wznowienie całodobowego oświetlenia ulicznego na terenie Bielska-Białej. Obowiązek dziesięcioprocentowych oszczędności w zużyciu energii, narzucony na jednostki samorządu terytorialnego (...) należy utrzymać jedynie w odniesieniu do budynków i instytucji komunalnych - przekonuje w imieniu klubu Niezależni.BB radna Małgorzata Zarębska.

Loading...


Prezydent ma 14 dni na odpowiedź.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.