Wiadomości

  • 4 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 317

Jak terminal płatniczy pozwoli Ci dostosować biznes do wymagań klientów?

Materiał partnera:

Prowadzisz własną firmę? Doskonale więc wiesz, że Twój biznes powinien nadążać za wymaganiami klientów w zakresie jakości towarów i usług, komunikacji, promowania produktów, a także… akceptowanych metod płatności. Coraz więcej Polaków jako preferowaną metodę opłacania zakupów wskazuje płatności bezgotówkowe - dowiedz się, dlaczego warto mieć w firmie terminal płatniczy i jak otrzymać go za 0 zł.

Kobieta wkładająca kartę płatniczą do terminala


Polscy konsumenci coraz bardziej doceniają korzyści, jakie niosą ze sobą transakcje bezgotówkowe, więc chcą w ten sposób płacić praktycznie wszędzie. Bez problemu wskazują też miejsca, w których brakuje im takiej opcji. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa przez Maison&Partners*, naszym rodakom najbardziej dokucza brak terminali płatniczych na targowiskach i bazarach (48%), w toaletach publicznych (43%) oraz podczas imprez plenerowych - taką odpowiedź wskazało 41% respondentów. Nic więc dziwnego, że firmy z różnych branż - chcąc sprostać oczekiwaniom klientów - decydują się na terminal do płatności kartą.

Dlaczego warto mieć w firmie terminal płatniczy?Akceptacja transakcji bezgotówkowych to dla firmy wiele korzyści - organizacyjnych, wizerunkowych i… finansowych. Jakie konkretnie zalety ma korzystanie w biznesie z terminala płatniczego?

Szybsza obsługa klientów i krótsze kolejki Płatności kartą, zegarkiem czy telefonem trwają krócej niż tradycyjne płatności gotówką - nie trzeba szukać drobnych na wydawanie klientowi reszty, a możliwość integracji terminala z systemem kasowym eliminuje konieczność ręcznego wpisywania wartości transakcji. Z jednej strony znacznie zmniejsza to ryzyko pomyłki, z drugiej - oszczędza czas, co oznacza, że można szybciej i sprawniej obsługiwać klientów.

Poprawa bezpieczeństwa

Każdy właściciel firmy zdaje sobie sprawę, że posiadanie przy sobie - czy to w kasie, czy recepcji, czy biurze - dużych sum gotówki jest dość ryzykowne. Obsługa płatności bezgotówkowych sprawia, że nawet w przypadku kradzieży potencjalne straty są mniejsze niż w sytuacji, gdy cały dzienny utarg np. sklepu znajduje się w szufladzie kasy fiskalnej. Dodatkowo akceptacja transakcji bez użycia gotówki znacznie zmniejsza ryzyko przyjęcia sfałszowanych banknotów.

Odpowiadanie na potrzeby klientów

Coraz więcej Polaków - zwłaszcza z młodszych grup wiekowych - korzysta tylko z usług tych sklepów i punktów, w których może zapłacić kartą, zegarkiem lub telefonem. Konsumenci nie noszą przy sobie portfeli i gotówki, oczekują szybkości i komfortu obsługi, nie chcą tracić czasu na odliczanie kwoty potrzebnej do zakupu, a jeżeli nie mają takiej możliwości - po prostu rezygnują z zakupu. Dlatego terminal staje się narzędziem do budowania pozytywnego wizerunku firmy nowoczesnej i ukierunkowanej na potrzeby klienta.

Program Polska Bezgotówkowa - terminal za 0 zł dla Twojej firmyJeżeli chcesz w praktyce się przekonać, jak terminal płatniczy zmieni Twoją codzienną działalność biznesową, dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa. Jest on skierowany do małych i średnich firm, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym i nie obsługiwały transakcji bezgotówkowych.

W ramach Programu beneficjenci mogą otrzymać terminal płatniczy za 0 zł i korzystać z niego bez opłat przez rok od dnia instalacji lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł. Aby dołączyć do Programu, wystarczy wejść na stronę PolCard.pl i wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić pod podany numer. Podczas rozmowy telefonicznej ekspert PolCard from Fiserv wytłumaczy warunki uczestnictwa i pomoże dobrać model urządzenia najlepiej pasujący do specyfiki danej branży (dla części firm lepszym rozwiązaniem są terminale stacjonarne i PIN pady kasowe, dla innych - terminale przenośne lub terminale w telefonie, czyli aplikacja mobilna typu softpos). Po dopełnieniu formalności wybrane urządzenie trafia do firmy w ciągu dwóch dni roboczych od momentu podpisania umowy.

Prowadzenie własnego biznesu we współczesnym świecie wymaga elastyczności, wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz nastawienia na jakość świadczonych usług. Obsługa płatności bezgotówkowych wpisuje się we wszystkie te wyzwania.

* Gdzie Polakom nadal brakuje płatności bezgotówkowych. Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/gdzie-polakom-nadal-brakuje-platnosci-bezgotowkowych Data dostępu: 24.07.2023.