Wiadomości

  • 1 sierpnia 2023
  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2505

19-letni Mateusz po latach unieruchomienia ma szansę na samodzielne chodzenie

19-letni Mateusz jest mieszkańcem Bielska-Białej. Ma plany na przyszłość poparte wielką determinacją i walką o sprawność. Właśnie dostał się na studia. Najpierw jednak czeka go druga operacja, dzięki której ma szansę stanąć na nogi! Potrzeba jednak sporej kwoty, by zrealizować ten cel.

Mateusz Gruszczyk
Mateusz Gruszczyk · fot. archiwum rodzinne


Mateusz choruje na padaczkę lekooporną, Zespół Ehlersa Danlosa, Zespół Marfana, ma także zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu - Zespół Aspergera, ponadto zmaga się z wiotkością, zanikami i przykurczami mięśni. Cierpi też na zaburzenia depresyjne, astmę, alergię.

- Zespół Ehlersa Danlosa to rzadka i postępująca choroba, która 7 lat temu posadziła mojego syna na wózku inwalidzkim, atakując jego stawy i uniemożliwiając chodzenie - mówi mama Mateusza, pani Jola.

- Dzięki Waszemu dotychczasowemu wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu, udało się zakończyć pierwszy etap leczenia - Mateusz jest już po długiej i skomplikowanej operacji, a także po wielomiesięcznej rehabilitacji. Dzięki Wam udało się również kupić potrzebny sprzęt medyczny, a także specjalistyczne leki. To wszystko sprawiło, że Mateusz odzyskał częściową sprawność w nogach! Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Syn nie jest już osobą całkowicie leżącą! Potrafi przejść z pomocą balkonika kilka metrów! To niesamowite widok, przy którym ciężko pohamować łzy wzruszenia... - opowiada o postępach syna.

Mateusz Gruszczyk
Mateusz Gruszczyk · fot. archiwum rodzinne


Aby Mati mógł całkowicie wrócić do zdrowia, potrzebna jest kolejna operacja w Paley European Institute - usunięcia zespoleń obustronnych, a także dalsza rehabilitacja. Zabieg będzie przeprowadzał sam doktor Paley. Niestety, koszty są ogromne i po raz kolejny znacznie przekraczają możliwości rodziny.

Mateusz ma już wyznaczony oficjalny termin drugiej operacji w Paley European Institute - 2 września. Trwa walka z czasem, by zebrać potrzebną kwotę na drugą operację ze względu na ograniczenia we wzroście chłopaka. Musi on mieć pilnie usunięte operacyjnie zespolenia, po to by nie doszło do trwałego uszkodzenia nerwów, ścięgien i mięśni - co mu grozi - bo zaczął ponownie rosnąć.

- Mamy czas tylko do końca sierpnia, a brakująca kwota to 70 tysięcy złotych. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrych serc o wsparcie - mówi pani Jola.

Każda wpłata zbliża Mateusza do celu. Poniżej udostępniamy link do zbiórki:Zobaczcie też nasz materiał o Mateuszu sprzed ponad 1,5 roku roku. Od tego czasu sporo się zmieniło!Mateusz Gruszczyk

Mateusz Gruszczyk

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.