Wiadomości

  • 29 lipca 2023
  • 5 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 6441

Wraki aut na parkingu w Hałcnowie. Stoją i... stać będą

Mieszkańcy Hałcnowa od dłuższego czasu narzekali na porzucony wrak samochodu, który stał na parkingu przed Domem Kultury. Od niedawna mają kolejny powód do narzekania, bo kolejne miejsce zostało zablokowane przez podobny gruchot. W sprawie interweniował jeden z radnych, otrzymał też odpowiedź Ratusza.

Dom Kultury w Hałcnowie
Już dwa miejsca na parkingu przed Domem Kultury w Hałcnowie są zajęte przez zniszczone samochody · fot. MDK Bielsko-Biała


- Oba samochody zajmują miejsca parkingowe mieszkańcom Hałcnowa, a także osobom przyjezdnym (szczególnie w niedzielę) i dni, w których odbywają się np. pogrzeby lub imprezy w naszym domu kultury - pisze radny Edward Kołek w interpelacji skierowanej do władz miasta.

Radny prosi o pomoc w usunięciu wraków, "zanim pojawią się kolejne". Jego pismo wpłynęło do Ratusza 26 lipca, prezydent ma 14 dni na odpowiedź.

Aktualizacja

Jak twierdzą władze miasta, z porzuconymi samochodami nie mogą nic zrobić. Wiceprezydent Piotr Kucia w odpowiedzi na interpelację wskazuje szereg przepisów prawnych, wynikających z rozporządzenia MSW czy ustawy Prawo o ruchu drogowym. - Nie zostały spełnione przesłanki określone w ww. przepisach i tym samym brak jest podstaw do usunięcia przedmiotowych pojazdów - podkreśla. - Samochody, o których mowa, parkują na parkingu, tj. poza drogą publiczną, w związku z tym nie mogą zostać odholowane na koszt właściciela - dodaje.

Kucia dodaje jednak, że działania w tej sprawie podjęła Straż Miejska i powiadomiła właścicieli aut.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.