Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2023
  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 3792

[FOTO] W końcu ruszy remont amfiteatru w Lipniku? Może być gotowy jeszcze w tym roku

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy lipnicki amfiteatr, którego remont od dłuższego czasu nie może zostać dokończony. Prace wciąż były całkowicie wstrzymane, na miejscu zobaczyliśmy jedynie dwie maszyny. Rzecznik prasowy bielskiego nadleśnictwa, które prowadzi inwestycje, przekazał nam jednak optymistyczne wieści.

Amfiteatr w Lipniku, zdjęcia z 19.07.23 · fot. sid / bielsko.info


O sprawie pisaliśmy ostatni raz w kwietniu tego roku, gdy ogłoszono kolejny przetarg na dokończenie remontu amfiteatru. Przypomnijmy, że został on wstrzymany w październiku 2021 roku z powodu niezrealizowania prac przez wybranego wcześniej wykonawcę.

Jak informuje nas Tomasz Gawęda, rzecznik prasowy bielskiego nadleśnictwa, ów kwietniowy przetarg został pomyślnie rozstrzygnięty. - Jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu, została zaakceptowana. 11 lipca podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano - Montażowym PROBUD sp. z o.o. z Żywca na realizację dokończenia modernizacji Amfiteatru w Lipniku - wyjaśnia.

Gawęda dodaje, że z jego wiedzy wykonawca podjął już pierwsze działania na terenie budowy. - Umowny czas zakończenia inwestycji wynosi 4 miesiące od dnia podpisania umowy - zaznacza.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.