Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2023
  • 30 lipca 2023
  • wyświetleń: 26840

Radio z Bielska-Białej znika z eteru po 25 latach nadawania? Rozgłośnia zaprzecza

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o uchyleniu koncesji diecezjalnego Radia Anioł Beskidów - poinformował portal wirtualnemedia.pl. Decyzja zapadła podczas wtorkowego posiedzenia KRRiT. Po południu władze rozgłośni wydały oświadczenie podając, że stacja będzie kontynuowała nadawanie na jednej częstotliwości.

radio, rozgłośnia, mikrofon, słuchawki
Radio z Bielska-Białej znika z eteru po 25 latach nadawania? Oświadczenie rozgłośni · fot. Pixabay


Portal wirtualnemedia.pl we wtorkowy poranek podał informację o uchyleniu koncesji rozgłośni Anioł Beskidów powołując się na zasiadającego w KRRiT prof. Tadeusza Kowalskiego. - Biskup diecezji bielsko-żywieckiej zapowiedział w korespondencji z regulatorem zaprzestanie nadawania. W takich sytuacjach dochodzi do uchylenia koncesji - podawał branżowy serwis wprost stwierdzając, że "stacja kończy działalność po 25 latach".

Po południu portal dodał, że "uchylono koncesje dla Radia Anioł Beskidów w Andrychowie (90,9 MHz), Bielsku-Białej (92,7 MHz) i Żywcu (98,5 MHz)". Emisje z tych lokalizacji nie są prowadzone.

Oświadczenie dyrektora rozgłośniW związku z medialnymi doniesieniami odnośnie koncesji dla Anioła Beskidów, radio wydało oświadczenie. Jego pełną treść publikujemy poniżej.

  • Nadawca wniósł do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o podtrzymanie koncesji w zakresie stacji nadawczej Góra Magurka (częstotliwość 90,2 MHz).


  • Nadawca wnioskował o uchylenie koncesji w zakresie stacji nadawczych w Andrychowie-Wieprzu, Bielsku-Białej i Żywcu Góra Grojec.


  • Na dzień 26 lipca 2023 roku Nadawca nie otrzymał jeszcze pisemnej decyzji KRRiT w sprawie powyższych wniosków.


  • Radio Anioł Beskidów nadaje program zgodnie z prawem na podstawie koncesji obowiązującej do 2028 roku. Ten stan potwierdza Wykaz Koncesji na oficjalnej stronie KRRiT (na dzień 26 lipca 2023 roku).


  • Podjęte kroki nie zmieniają zasięgu naszej stacji, która, jak dotychczas, nadaje na częstotliwości 90,2 MHz.


ks. Piotr Bączek Dyrektor Radia Anioł Beskidów


Loading...


Radio diecezji bielsko-żywieckiej działa od stycznia 1998 roku. Obecnie nadaje na częstotliwości 90,2 MHz z obiektu „Góra Magurka” w Bielsku-Białej z mocą 1 kW. W ramówce są nabożeństwa, modlitwy, programy o zdrowiu, kulturze i tradycji.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.